ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 19:36

Lig TV'den 'Gezi' açıklaması!

Lig TVden Gezi açıklaması!

Spor Toto Süper Lig'in yayın haklarını bulunduran Lig Tv, dün gece oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla ilgili bir açıklama yayınladı...


Lig Tv'nin twitter hesabından paylaşılan bu açıklamada Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Trabzonspor maçında yapılan "Gezi Parkı" tezahüratlarının yayına yansıtılmaması konusuna açıklık getirdi.

Dün geceki maçta özellikle siyah beyazlı taraftarlar "Her yer Taksim her yer direniş" şeklinde tezahüratta bulunmuş ve yayıncı kuruluşun da bu anlarda yayınının sesini kısması sosyal medyada büyük tepki uyandırmıştı.

İşte Lig TV'nin yaptığı o açıklama

"Değerli Üyelerimiz,

Lig TV, yaptığı yayınlarda daima doğru, tarafsız ve toplumun her kesimine eşit mesafede olma ilkesine uygun şekilde hareket etmektedir.

Yayın ilkelerimiz çerçevesinde, müsabaka yayınlarında tarafsızlık ilkesine uygunluk dahilinde, küfür, hakaret ve spor dışındaki söylemlerin yer aldığı tezahüratlara yer verilmemektedir."

 
BAKAN KILIÇ TWITTER'DAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI
 
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Lig Tv'nin tribünlerinin sesini kestiği iddiaları üzerine twitter hesabından bir mesaj yayınlamıştı. 
 
 
BEŞİKTAŞLI TARAFTARLAR TEPKİ GÖSTERDİ
Lig TV'nin açıklaması üzerine Beşiktaşlı taraftarlar, Twitter'dan yayıncı kuruluşa tepki gösterdi.
 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER