ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 10:37

"Lig bu hafta bitebilir!"

"Lig bu hafta bitebilir!"

Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Öztürk, bu gece oynanacak kritik maçlar öncesi çarpıcı açıklamalar yaptı.


Galatasaray İkinci Başkanı Adnan Öztürk, bu gece oynanacak kritik maçlar öncesi Bugün Gazetesi'nden Ahmet Konanç'a çarpıcı açıklamalar yaptı. “Şampiyonluk Kadıköy'e kalmamalı. Türk futbolu yorgun! Lig bu hafta bitmeli" dedi.

Galatasaray’ın önemli isimlerinden, İkinci Başkan Adnan Öztürk, şampiyonluk yolunda artık sona geldiklerini ve bu sezonki müthiş mücadelelerini taçlandırmak istediklerini söyledi. Türk futbolunun iyiliği adına, şampiyonun bu gece belli olmasını umduğunu da dile getirdi.

İşte, Adnan Öztürk’ün çarpıcı sözleri:

“Bence ligde zirve yarışı bu hafta biter. Bizim, Sivasspor ile oynayacağımız maç, Fenerbahçe’nin de İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacağı maçlarla birlikte şampiyonluk yarışı sonuçlanır diye düşünüyorum.Mücadelemizi taçlandırma vakti geldi.Gerçekten zor bir sezon oldu.”

"HERKES RAHAT EDECEK"

“Zaten futbolun tansiyonunun artık daha fazla artırılmaması lazım. Bu açıdan da lig bu hafta sonuçlanmalı ve şampiyon belli olmalı. Eğer şampiyonluk Kadıköy’e kalırsa, boşu boşuna tansiyon olur! Gereksiz bir süre polemik yaşanır. Bunlar yaşanacağına, bu hafta sonuç alınırsa, herkes rahat eder. Türk futbolu yorgun. Bu çok açık, Türk futbolu yorgun!”

MAÇLAR BU AKŞAM

Süper Lig'de Galatasaray bu akşam kazanırsa şampiyonluğunu lig bitmeden ilan etmiş olacak. Fenerbahçe ve Galatasaray saat 20:00'de rakipleriyle karşı karşıya geliyor. 

Galatasaray TT Arena'da Sivasspor'u konuk ederken, Fenerbahçe ise Olimpiyat Stadı'nda İBB'ye konuk oluyor. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER