ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 12:52

LeBron James maksimum kontrat istiyor

LeBron James maksimum kontrat istiyor

LeBron James yeni takımından maksimum kontrat istiyor.


LeBron James bir sonraki sözleşmesi için maksimum kontrat istiyor.

11 sezondur NBA'de yer almasına rağmen hiç bir zaman takımının en pahalı oyuncusu olamayan LeBron James'in ESPN'in haberine göre yeni yapacağı sözleşmede maksimum kontratı da ön plana alacağı belirtildi.

2010 yılında Miami Heat'le anlaşırken Dwyane Wade ve Chris Bosh'la beraber oynayabilmek ve kadronun daha geniş olması için ücretinde kesintiye gitmeyi kabul eden LeBron James'e maksimum kontrat verebilecek takımlar Miami Heat, Dallas Mavericks, Los Angeles Lakers, Phoenix Suns, Utah Jazz, Philadelphia 76ers ve Orlando Magic şeklinde oluşuyor.

Miami Heat bu takımlar arasında 55 milyon dolarla en çok maaş boşluğuna sahip olan organizasyonken, Phoenix Suns da oldukça ciddi bir şekilde LeBron James'le ilgileniyor. Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban ise yaptığı açıklamada herhangi bir oyuncuya maksimum kontrat vermeyi düşünmediklerini söylemişti.

Cleveland Cavaliers, Houston Rockets ve Chicago Bulls ise LeBron James'i kadrosunda görmek isteyen ancak maksimum kontrat için yeterli maaş boşluğu olmayan takımlar.

Şayet Miami Heat LeBron James'le maksimum kontrat imzalarsa muhtemelen Chirs Bosh ve Dwyane Wade veya kadroya başka eklemeler için yer kalmayacak. Şayet Chris Bosh ve Dwyane Wade ücretlerinde kesintiye gitmeyi kabul eder, LeBron James ise maksimumun çok az altında bir paraya razı olursa maaş boşluğunda kadroyu geliştirmek için yer kalabilecek. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER