ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 15:26

Lazio kaptanı Mauri'ye 6 ay men cezası

Lazio kaptanı Mauriye 6 ay men cezası

İtalya Futbol Federasyonu, şike soruşturması kapsamında Mauri'yi sahalardan 6 ay men ederken, takım arkadaşı Zamperini'ye 2 yıl men cezası verdi


İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından  Lazio'nun takım kaptanı Stefano Mauri, şike skandalına karıştığı gerekçesiyle 6  ay futboldan men edildi. 
 
İtalya Futbol Federasyonu, 4 Mayıs 2011'deki Lazio-Genoa ile 22 Mayıs  2011'deki Lecce-Lazio maçlarında, Sporda Adalet Kanun'na aykırı davrandıkları ve  bahis yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle Lazio, Genoa ve Lecce kulüplerine  yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, sadece Lecce maçından suçlu bulunan  Mauri'ye 6 ay futboldan men cezası verdi. Daha önce 5 yıl ceza alan Zamperini ise  2 yıl daha men cezası aldı. 
 
Soruşturma kapsamında, Lazio Kulübü'ne 40 bin, Lecce Kulübü'ne ise 20  bin avro para cezası verildi. Genoa Kulübü ise suçsuz bulundu. 
 
Federasyon Savcısı Stefano Palazzi, disiplin kuruluna verdiği  mütalaasında, adı geçen maçlarda spor dışı faaliyetlere karıştıkları gerekçesiyle  Lazio takım kaptanı Stefano Mauri için 4 yıl 6 ay, Mauri'nin takım arkadaşı  Alessandro Zamperini için de 2 yıl ceza verilmesini talep etmişti. 
 
Palazzi, Lazio Kulübü için eksi 6 puan silme ve 20 bin avro para  cezası, Genoa ve Lecce kulüpleri için ise eksi 3 puanla lige başlama cezası  istemişti. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER