ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 12:29

Kuyt’tan Suarez mesajı!

Kuyttan Suarez mesajı!

Rakibinin kolunu ısıran Suarez’e verilen 10 maçlık cezayı çok bulduğunu söyleyen Dirk Kuyt eski takım arkadaşı için, “Çok iyi bir futbolcu ve özel bir kişiliktir.


Onur Dinçer / Skorer Özel

Chelsea maçında rakibi Ivanovic’i ısıran Liverpoollu Luis Suarez’e Fenerbahçe’nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt’tan tepki geldi. Hollanda basınına konuşan Kuyt, İngiltere Futbol Federasyonu tarafından 10 maçlık cezaya çarptırılan eski takım arkadaşı için, “Suarez benim yakın dostumdur. Büyük bir hata yaptı. Yaptığından dolayı pişman olduğunu belirtti ve özür diledi. Çok iyi bir futbolcu ve nevi şahsına münhasır bir kişilik. Ancak bazen onu tanıyamıyorum. Saha dışındaki Suarez ile saha dışındaki Suarez birbirinden tamamen farklı. Bazen oyuna aşırı konsantre oluyor ve bence bu yüzden çılgınca şeyler yapıyor” dedi.

Liverpool’un oyuncuyu affedeceğinden emin olduğunu da dile getiren Fenerbahçeli futbolcu verilen 10 maçlık ceza ile ilgili ise şunları söyledi: “Sahalardan uzak kaldığı süre içerisinde biraz düşünme fırsatı yakalayacak ve kafasını toparlayacak. Yaptığı hareket hoş değil ancak verilen ceza da biraz sert. Gelcek sezona sarkacak bir yaptırımı olacak. Birkaç maçlık bir ceza daha uygun olurdu.”

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER