ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 11:40

Kuyt UEFA'nın kararını bekliyor

Kuyt UEFAnın kararını bekliyor

Hollandalı yıldızın, Fenerbahçe'nin UEFA Disiplin Kurulu'ndan "Avrupa'dan men" cezasına çarptırılması halinde bonservisini bedelsiz isteyip ayrılacağı ileri sürüldü.


Sabah'ın haberine göre, UEFA tarafından "Avrupa kupalarından 2 yıl men" isteğiyle disiplin kuruluna sevk edilen Fenerbahçe için bomba bir iddia ortaya atıldı. Premier Lig ve Hollanda Ligi'nden birçok talibi olan Hollandalı yıldızın, men kararı çıkması halinde takımdan ayrılacağı ileri sürüldü. Fenerbahçe'nin sadece 1 milyon euro karşılığında Liverpool'dan transfer ettiği Dirk Kuyt'ın, ceza çıkması durumunda bonservis bedelsiz takımdan ayrılacağı kulislere bomba gibi düştü.

Feyenoord'dan açıklama

Bir başka iddia ise Kuyt'ın sözleşmesinde "Fenerbahçe, Avrupa'da herhangi bir ceza alırsa bedelsiz ayrılır" maddesi bulunduğu şeklinde. Kuyt'ın Fenerbahçe'den ayrılması halinde gitmesi muhtemel kulüplerden biri eski takımı Feyenoord. Hollanda ekibinin sportif direktörü Martin van Geel, Voetbal International'e yaptığı açıklamada, "Kuyt, Fenerbahçe'yi seçtiğinde kendisine saygı duyduk. Fakat şu çok açık; bizimle onun arasında çok iyi bir ilişki var. Feyenoord'da oynayacak kadar genç değil belki ama yeter ki bizimle olmak istesin, gerisi kolay. Kısa süreli anlaşma için bonservis ödemek ise pek gerçekçi görünmüyor. Eğer rakam uygun olursa olur, Kuyt'ı transfer edebiliriz" ifadelerini kullandı.
 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER