ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Temmuz 2014 Cumartesi 15:58

’Kurtlar Vadisi Beşiktaş’a açıklama

Kurtlar Vadisi Beşiktaşa açıklama

Beşiktaş Kulübü, ulusal bir gazete yer alan "Kurtlar Vadisi Beşiktaş" başlıklı haberin içeriğinin yalan olduğunu açıkladı.


Beşiktaş Kulübü, ulusal bir gazetenin bugünkü nüshasında yer alan "Kurtlar Vadisi Beşiktaş" başlıklı haberin içeriğinin yalan olduğunu açıkladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, "111 Yıllık Kulüpte Neler Olmuş Neler... Kurtlar Vadisi Beşiktaş” başlığıyla yayınlanan haber, içerdiği tüm unsurlarla gerçek dışıdır ve dedikoduya dayanmaktadır.

Haberde ortaya atılan iddiaların, bir gün önce bizzat eski Futbol Direktörümüz Önder Özen tarafından gerek şahsi sosyal medya hesabından gerek medya yoluyla kesin bir dille yalanlanmış olmasına rağmen, bu asılsız iddiaların hala dile getiriliyor olması son derece manidardır. Haberde ortaya atılan iddiaların tümü Türk Ceza Kanunu’na göre suç teşkil eden fiillerdir.

Kulübümüzde birtakım suçların işlendiği iftirasını çekinmeden ortaya atanlar, derhal delilleriyle birlikte ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmalıdırlar. Ortada bir iddia sahibi varsa, işlenmekte olan bir suçu yetkili makamlara bildirmeyen kişilerin, Türk Ceza Kanunu’nun 278. maddesi uyarınca ’Suçu Bildirmeme Suçu’ işlemekte olduklarını hatırlatırız. Beşiktaş menfaatleri, işlendiği iddia edilen suçların örtülmesini değil, açığa çıkarılarak sorumluların cezalandırılmasını gerektirir. Kimsenin, 111 yıllık Beşiktaş Kulübü’nü birtakım asılsız dedikodularla ve mesnetsiz iddialarla kamuoyu önünde küçük düşürmesine izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Bu iddiaları akıl ve mantık süzgecinden dahi geçirmeden yayan ve yayımlayan kişiler hakkında da ’Karşılıksız Suç İsnat Etmek’ fiilini açıklayan Türk Ceza Kanunu’nun 267. maddesi uyarınca yasal işlemler başlatılacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyururuz" denildi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER