ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Mayıs 2013 Perşembe 19:34

"Kupanın kaybedilmesinde sorumlu benim"


Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, EuroChallange Kupası'nın kaybedilmesinde en büyük sorumluluğun kendisine ait olduğunu ve final maçında yapılan hataların taraftara bağlanmasını da doğru bulmadığını belirterek, hayal kırıklığının kendisinde derin bir etki oluşturduğunu söyledi.

Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca, "O soyunma odasından üzüntümüze rağmen başımız dik ve Avrupa ikincisi olarak çıktık. Taraftarlarımızın da bu kanıya sahip olduğunu gördüm. Finali kaybetmemizde birçok unsurun olduğunu düşünüyorum." diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu unsurlardan hiçbiri yeşil - kırmızılı renklere gönül verenleri suçlama nedeni oluşturmaz. Avrupa şampiyonluğunun kaçırılmasında en baştaki sorumlu benim, bunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Maçta yapılan menfi bir hareket var. Bunu tüm Karşıyaka taraftarına mal etmek söz konusu olamaz. Ayrıca play-off serisine en iyi yerden başlamak için tüm konsantrasyonumuzu lige verdik. Kalan maçları kayıpsız atlatarak ligde 3. ya da 4. olabiliriz. 4'lü final sırasında kaybettiğimiz ritmi ligde geri yakalayacağız."

Pınar Karşıyaka Basketbol Şube Sorumlusu Mutlu Altuğ ise "Kupayı çok istedik. Herkes destek oldu fakat kupayı son anda kaçırmanın üzüntüsü ve hayal kırıklığını yaşadık. Bana göre kupayı dramatik bir hadiseyle kaçırdık. Bunu münferit bir hareket olarak değerlendiriyorum." diyerek şunları söyledi:

"Hiçbir Karşıyakalı bu kupanın kaçmasını istemez. Benim gördüğüm 5-6 bin taraftar kupaya inanmıştı. Bazen çok inanırsanız ve negatif etkileri de olabiliyor. İstenmeyen bir olay oldu ama bunu bir taraftar topluluğuna, bir camiaya yüklemek yanlış. Karşıyaka taraftar toplulukları da bu olayı kendi içlerinde değerlendirerek bundan sonraki finallerde takımlarına nasıl destekleyeceklerini konusunda karara varacaklardır. Kupada öyle bir hava yaratıldı ki bu da çok önemli bir olay. Ve yüz yıllık kulüp tarihinin en büyük başarısı göz ardı edilmemesi gerekiyor."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER