ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 12:24

Kupanın finalinde sıkı güvenlik

Kupanın finalinde sıkı güvenlik

Kupada Fenerbahçe-Trabzonspor finali yarın, stadyum kapıları 17.00'de açılacak. TC kimlik numarası olmayan stada alınmayacak.


Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında yarın Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde taraftarların saat 17.00'den itibaren giriş yapacağı kapılar belirlendi.

İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı güvenlik tedbirleri kapsamında, Fenerbahçe tarafları stadyuma Havaş kapısı olarak bilinen giriş kapısından girerek, Kapalı ve Saatli Kale Arkası Tribünü'nden karşılaşmayı izleyebilecek.

Trabzonspor seyircileri ise, İstanbul Yolu Rüzgarlı Girişi ile Gençlik Parkı Ana Girişi'nden geçerek, Maraton ve Gençlik Parkı Kale Arkası Tribünü'nde yerlerini alacak. Gençlik Parkı Ana Girişi, aynı zamanda protokol ve basın mensuplarının stadyuma girişinde kullanılacak.

TC KİMLİK NUMARALI KİMLİĞİ BULUNMAYAN STADA ALINMAYACAK

Daha önce 18.30 olarak bildirilen kapı açılış saati güvenlik önlemleri nedeniyle 17.00'ye alınırken, bilet sahibi dışında üçüncü kişiler ile TC kimlik numarası bulunan kimliklerini yanında bulundurmayanların karşılaşmaya girmelerine kesinlikle izin verilmeyecek.

Stadyum içerisine madeni para, meşale, her türlü kesici, delici ve yanıcı malzeme ile alkollü olarak girişe izin verilmeyecek, güvenlik güçleri, gerektiğinde detektörlü cihazla üst araması yapacak. Stadyum alanına, sadece otopark kartı olan araçlar girebilecek.

Sporseverler, 1 metrekareden küçük sopasız bayraklarıyla stada girebilecek, ancak pankartlar kabul edilmeyecek.

Diğer yandan sporseverler gişeden teslim alma tercihiyle, internet üzerinden satın aldıkları biletleri, yarın 10.00-17.00, maç günü ise 10.00-20.45 saatleri arasında gişelerden teslim alabilecek. Bilindiği üzere TFF.ORG'dan satışa çıkarılan biletler, 27 saatte tükenmişti.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER