ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 12:47

Kupaları kaldıran Vakıfbank, basınla buluştu


Voleybolda büyük bir başarıyı elde eden ve 2012 - 2013 sezonunu 3 kupa birden alarak tamamlayan Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Eczacıbaşı Vitra ile oynadıkları üç final maçını da kazanan ve sezonu 47 maçta 47 galibiyetlik rekorla bitiren Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı, Beşiktaş Swiss Otel'de gerçekleştirilen toplantıda basın mensupları ile buluştu. Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan'ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı'nın bütün oyuncuları ile teknik ekibin tamamı katıldı.

Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı’nın kaptanı Gözde Sonsırma takım adına bir konuşma yaparak, 14 sporcu olarak Türk kadınlarını çok iyi temsil ettiklerini söyledi. Sonsırma, “Biz dünyanın en iyi teknik ekibine, en iyi oyuncularına ve en iyi yönetimine sahibiz. 47 maçın 47’sini de hiç kaybetmeden yaşamış olmamız çok gurur verici.” dedi.

GLİNKA'NIN VEDA KONUŞMASI DUYGULANDIRDI

Sezonun en iyi oyuncusu ödülünü alan Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı’nın oyuncusu Malgorzata Glinka ise bu ödülü almanın gurur verici olduğunu söyledi. Önümüzdeki yıl ülkesine döneceğini belirten Glinka'nın konuşması dinleyenleri de duygulandırdı. Glinka, şöyle konuştu:

“Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu 3 kupa ve 3 yıl benim için çok önemliydi. Önümüzdeki yıl Polonya’ya dönüyorum. Her şey için çok teşekkür ederim. Çok özel bir takımda oynuyorum. Voleybolu bıraktığımda hep Vakıfbank’ı hayal edeceğim.”

Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı’nın Koç’u Giovann Guidetti'de, bu takımın kurulması ile başarının aynı orantıda olduğuna dikkat çekti. Guidetti, “Ben hangi oyuncuları istediysem takımımda gördüm. Bu da başarıyı getirdi." diyerek şunları söyledi:

"Başarının bir diğer noktası da takımımız 6 kişiden oluşmuyor. 14 oyuncumuzun hepsi aynı mücadele için çalışıyor. Ayrıca çok yüksek seviyede oyuncularımız var. Kazanmaya odaklı ve kazanan oyuncularla çalıştığım için böyle bir başarı sağladık. Bence dünyanın en iyi takımına sahibiz. Bu sezonu iyi kutlayalım. Böyle sezonlar çok zor yaşanıyor. Önümüzdeki sezonda 5 kupa hedefimiz var. Bunları tabii ki kazanmamız mümkün. İnanıyorum ki 5 kupa kazanacak potansiyelimiz olur.”

Toplantının ardından takım oyuncuları kutlama pastası kesti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER