ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 19:01

Kupa finalini güvenliği konuşuldu


Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu, Ankara Valisi Alâaddin Yüksel başkanlığında toplandı.

Vali Alâaddin Yüksel, toplantıdaki konuşmasında sporun sadece bir yarış değil, bir ülkenin uygarlık ve kültür seviyesini tüm âleme gösterme olayı olduğuna dikkat çekti. Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Vali Alâaddin Yüksel başkanlığında yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı’na Cumhuriyet Savcısı Hakan Yüksel, Vali Yardımcısı M.Fahri Aykırı, Vali Yardımcısı Mustafa Tapsız, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ali Osman Gürcan, İl Emniyet Müdür Vekili Hami Güney, İl Sağlık Müdürü Dr. Seracettin Çom, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhan Başoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Ankara Bölge Müdürü Barış Topçu ile diğer yetkililer katıldı.

“SPOR GELECEK NESLİ ŞUURLANDIRAN EN GÜÇLÜ VASITA”

22 Mayıs 2013 Çarşamba günü oynanacak Ziraat Türkiye Kupası Final karşılaşması öncesi yapılan toplantıda konuşan Yüksel, şunları söyledi:

“Spor, millet olma bağlarını kuvvetlendirir ve gelecek nesli şuurlandıracak spordan daha kuvvetli vasıta yoktur. Spor; toplumsal ortak paydadır, ortak akıldır, kitlelerin buluşma noktasıdır. Bu itibarla Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında oynanacak olan final karşılaşmasının yegane ödülünün paylaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak olduğunu herkes idrak etmelidir. Ankara’ da oynanacak olan ve Türk Futbolunun prestiji finalde 19 Mayıs stadyumunda ortak paydanın alkış olmasını yürekten temenni ediyorum.”

“HİZMET VE SORUMLU ANLAYIŞLA GÖREV YAPILACAK”

Vali Yüksel, 6222 Sayılı Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun uyarınca Ankara ilinde yapılacak her türlü sportif müsabakalarda olduğu gibi bu final karşılaşmasının da sağlıklı, güvenli ve uluslararası kurallara uygun geçmesi için gerekli tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden, başta birimlerin üst yöneticileri olmak üzere her kademedeki personelin görevlerini üstün hizmet ve sorumluluk anlayışı içerisinde yerine getireceklerini ve uygulamanın Birim Üst Yöneticileri tarafından da bizzat takibinin yapılacağını belirtti.

Yüksel, “Ankara’da kendilerine ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duyduğumuz güzide kulüplerimize, yöneticilerine, sporculara ve taraftarlara başarılar diliyorum.” dileğini iletti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER