ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 16:44

Kulüpler Birliği’nin yeni başkanından ilk açıklama

Kulüpler Birliğinin yeni başkanından ilk açıklama

Kulüpler Birliği Başkanlığı’na seçilen Göksel Gümüşdağ, "Türk futbolunun kaybolan marka değerini sadece büyük kulüpler değil, futbol ailesinin tüm paydaşlarıyla ayağa kaldıracağız" dedi.


Kulüpler Birliği Başkanlığı’na seçilen Göksel Gümüşdağ, "Türk futbolunun kaybolan marka değerini sadece büyük kulüpler değil, futbol ailesinin tüm paydaşlarıyla ayağa kaldıracağız" dedi.

Vakfın 7. başkanlığına seçilen Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Kulüpler Birliği Vakfı Yönetim Kurulu’nun ise Akhisar Belediyespor, Mersin İdmanyurdu, Bursaspor, Kardemir Karabükspor, Balıkesirspor, Torku Konya ve Sivasspor’un seçildiğini belirtti. Gümüşdağ, şöyle devam etti: "Onursal Başkanımız İlhan Abi’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman onun duayenliğine, desteğine ihtiyacımız var. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. 17 Süper Lig Kulübü’nün bana göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. İnşallah Türk futboluna Kulüpler Birliği Vakfı’na hayırlı uğurlu olur.”

"TÜRK FUTBOLUNUN MARKA DEĞERİNİ ARTIRACAĞIZ"

Basın mensuplarının 4 büyük kulüpten delegenin olmadığını görüyoruz. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine ise Gümüşdağ, “Özellikle onlar bu konuda tevazu gösteriyorlar. Anadolu kulüplerinden genelde olsun diyorlar. Biz de bu konuda hiçbir zaman sıkıntı yaşamadık. Kulüpler Birliği aynı ismi doğrultusunda bir birliktir. İnşallah bu dönem daha da güçlendireceğiz. Bunu devam ettireceğiz. İlhan Abi, sağolsun birlikteliği hep sağladı. Bizde üzerine ekleyerek devam etmek istiyoruz. Türk futbolunun kaybolan marka değerini sadece büyük kulüpler değil futbol ailesinin tüm paydaşları destek sağlamak zorunda. Gerçekten çok önemli istekler, talepler var. Kulüplerin münferit talepleri değil, genel Türk futbolunun ihtiyaçları ve projelendirilmesi gereken istekler var. Bunlarla ilgili Çalışmaya hız kaybetmeden devam edeceğiz. Hepsini burada istişare edeceğiz, uzlaşmasını da vizyonunu da bu masada gerçekleştireceğiz” şeklinde cevap verdi.

“TFF ile bir görüşmeniz olacak mı?” soru üzerine ise Başkan Gümüşdağ, “Özellikle çalışmalarımız için TFF empati içerisinde olacak. Futbol federasyonu bu birliğin sürekli beraber çalışması gereken en önemli kurumudur. Hepimiz TFF’nin genel kurul delegeleriyiz, TFF ile Kulüpler Birliği Vakfı’nın ortak çalışmaları daha da çoğalacak, bir araya daha da sık geleceğiz. Vakıf olarak TFF’yi ziyaret edeceğiz. TFF’nin mevcut sorunları ve ihtiyaçlarla ilgili ziyaretlerimizi yapacağız. Sadece TFF değil Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı da ziyaret edeceğiz. Türk futbolunun sorunları fazla bunları çözmek için gayret edeceğiz" dedi. 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER