ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Nisan 2018 Cuma 12:04

Kulüpler Birliği Vakfından olaylı derbiyle ilgili açıklama

Kulüpler Birliği Vakfından olaylı derbiyle ilgili açıklama

Vakfın açıklamasından: "Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında yaşanan ve futbolumuza leke süren menfur hadiseyi şiddetle kınıyor, Beşiktaş Kulübünün değerli hocası Şenol Güneş'e geçmiş olsun diliyoruz"


Kulüpler Birliği Vakfı, Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanşında tatil edilen Fenerbahçe-Beşiktaş maçında yaşanan olayları kınadı.

Vakfın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, "Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında yaşanan ve futbolumuza leke süren menfur hadiseyi şiddetle kınıyor, Beşiktaş Kulübünün değerli hocası Şenol Güneş'e geçmiş olsun diliyoruz." denilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yaşanan olayları aklı selim, vicdan sahibi hiçbir futbolseverin benimsemesi veya mazeret üretmesi mümkün olamaz. Türk futbolunu daha iyi yerlere getirmek için el birliğiyle daha çok çalışmamız gerekirken, ülkemize ve futbolumuza kara leke süren sorumluların hak ettikleri en ağır cezaları almaları konusunun takipçisi olacağız. Ayrıca asırlık kulübümüz Fenerbahçe'nin de konuyla ilgili çok net bir durum tespitiyle olayı lanetleyerek tekrarına engel olmak için üzerine düşen görevleri yapacağına gönülden inanıyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı olarak bir kez daha dün akşam yaşanan olayları kınıyor, tüm futbolseverleri sağduyulu olmaya davet ediyoruz."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER