ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:17

Kulüpler Birliği Vakfı'nda görev dağılımı yapıldı

Kulüpler Birliği Vakfında görev dağılımı yapıldı

Vakıf başkanı Cavcav: "Kulüpler Birliği Vakfı olarak Avrupa'da olduğu gibi bir yapılanmaya gitme mecburiyetimiz var"


Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav  başkanlığında seçilen Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni yönetim kurulunda görev  dağılımı yapıldı. 
 
Vakfın Esentepe'deki ofisinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, 19  Temmuz Cuma günü seçilen yeni yönetimde görev dağılımı gerçekleştirdi. Yapılan  toplantıda başkan yardımcılığına Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan'ın,  idari işlerden sorumlu genel başkan yardımcılığına ise Medical Park Antalyaspor  Kulübü Başkanı Gültekin Gencer'in getirildiği bildirildi. 
 
Toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan İlhan Cavcav,  vakıf olarak yeni bir yapılanma içinde olduklarını belirterek, "Kulüpler Birliği  Vakfı olarak Avrupa'da olduğu gibi bir yapılanmaya gitme mecburiyetimiz var.  Bununla ilgili de planlamayı ve programlamayı yapabilmek için Bursaspor  Kulübü'nden bir yetkiliyle mutabakat sağladık. O işleri de o arkadaşımız  götürecek" şeklinde konuştu. 
 
Yeni planlama konusunda yetkili kişinin eski Türkiye Futbol  Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yunus Egemenoğlu olduğu bildirildi. 
 
 Sağduyu çağrısı 
 
Cavcav, Trabzonspor ve Kayserispor kulüpleri arasında yaşanan  gerginlikle ilgili iki kulübün başkanlarıyla görüştüğünü vurgulayarak, şunları  kaydetti: 
 
"Trabzonspor ve Kayserispor kulüp başkanlarıyla dün temasa geçtim.  Bundan böyle bu beyanatlarına dikkat etmeleri gerektiğini söyledim. Kulüpler  Birliği Vakfı olarak kulüpler arasındaki diyaloğu kardeşçe yürütmemiz lazım. Aksi  halde seyircileri karşı karşıya bırakırız. Bu da Türk futbolu için oldukça acı  olur. Başkanlar olarak kulüplerin yönetiminde geçici insanlarız. Bu bakımdan hem  camialarımıza hem Türk futboluna hem de federasyonumuza birlik ve beraberlik  içinde arka çıkmak durumundayız." 
 
"Demirören'e destek veriliyor" 
 
   
Galatasaray Kulübü'nün önderliğinde, yabancı oyuncu sayısındaki  kısıtlama nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i  görevinden almak için imza toplayacaklarının öne sürülmesiyle ilgili Cavcav,  şunları kaydetti: 
 
"Arkadaşlarımızın aldığı karara göre, Yıldırım Demirören'e destek  veriliyor. Benim de 10 yabancı oyuncum var. Bu konuda Galatasaray mahkemeye  müracaat etti ve karar bekleniyor. Oradan olumlu bir karar çıkması durumunda  federasyonumuzun uygulamak mecburiyetinde olduğunu düşünüyorum." 
 
 İlhan Cavcav, toplantıda, vakfın daha önceki yönetimleri tarafından  Galatasaray, Bursaspor ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüplerine verilmesi  gereken UEFA altyapı fonunun ödenmediğini dile getirerek, sözlerini şöyle  tamamladı: 
 
 "UEFA'dan altyapı fonu olarak gelen ve Galatasaray, Bursaspor ve  İstanbul Büyükşehir Belediyespor kulüplerine verilmesi gereken 123'er bin avro  para var. UEFA'ya bunu ödediğimizi beyan etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar daha  evvelki başkan arkadaşımız tarafından ödenmemiş. Bunun parası kasamızda mevcut.  Bundan önce 17 kulübümüzden vakıf için üçer bin avro para kesilmiş. Bu paraların  kesilmesi vakıf tüzüğüne göre mümkün değil. Bu parayı da kulüplerimize iade  edeceğiz. Olumlu bir toplantı geçti. Dokuz kişilik bir icra komitesi var. Türk  sporuna hayırlı olmasını diliyorum." 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER