ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Aralık 2013 Salı 15:55

"Kulüp-Okul Futbolu Projesi"


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Ülker işbirliğinde gerçekleştirilen Kulüp-Okul Futbolu Projesi'nde 2013-2014 sezonunun ilk bölgesel eğitim semineri yapıldı.
TFF'den yapılan açıklamaya göre, federasyonun Beylerbeyi Tesisleri'nde gerçekleştirilen eğitime, TFF Çocuk Okul Futbolu Müdürlüğü yetkilileri ile projede görev alan antrenörler katıldı.
Seminerler, yarın Kayseri, Adana ve Bursa'da, 13 Aralık Cuma günü Malatya, İzmir ve Ankara'da, 16 Aralık Pazartesi günü Erzurum'da, 17 Aralık Salı günü Diyarbakır ve Antalya'da, 19 Aralık Perşembe günü ise Trabzon'da devam edecek.
Projeyle profesyonel futbol kulüpleri ve yakın çevrelerindeki okulların iletişimlerinin sağlanması ve 6-12 yaş arasındaki öğrencilere, gönüllü öğretmenler eşliğinde temel futbol eğitimi verilmesi amaçlanıyor.
Bu kapsamda okul içinde temel futbol eğitimi alan çalışma grupları, gelecek ay ocak ayının ikinci haftasından itibaren kulüplerin ayda 2 defa düzenli organize edeceği futbol şenliklerine katılacak.
Elli yedi profesyonel, 12 amatör kulübün katıldığı projeyle, 900 okuldan 18 bin çocuğun kulüplerle buluşturulması hedefleniyor.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER