ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 14:01

"Kulübün gerçek borcu 463 milyon liradır"

"Kulübün gerçek borcu 463 milyon liradır"

Kulüp asbaşkanı Tahir Perek, denetim kurulu raporunun okunmasının ardından kürsüye gelerek, kulübün borçlarıyla ilgili açıklamalar yaptı.


Fenerbahçe'nin Kongresi'nde sarı-lacivertli kulübün asbaşkanı Tahir Perek, denetim kurulu raporunun okunmasının  ardından kürsüye gelerek, kulübün borçlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. 
 
Perek, son zamanlarda kulübün borçları hakkında çok çelişkili ve  yüksek rakamlardan bahsedildiğini, gerçek borcun bahsedilen rakamlar gibi  olmadığını söyledi. 
 
Fenerbahçe'nin borcunun 800 milyon lira olarak göründüğünü, ancak  Fenerbahçe Kulübü Derneği'nin borcunun 165 milyon lira, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin  ise 397 milyon lira olmak üzere toplam kulübün borcunun 562 milyon lira olduğunu  kaydeden Tahir Perek, "Şu anda 100 milyon civarında hazır varlıklar var. Kulübün  gerçek borcu 463 milyon liradır" diye konuştu. 
 
Perek, uzun vadeli borçlardaki yaklaşık 340 milyon bedelin borçla  alakası olmadığını ileri sürerek, "Migros tribün, Ülker de Arena yapmış, bunları  bize fatura ediyor. Bu para ödenecek değildir. Nasıl kapanacak. Migros tribünü  Migros'a ve Arena'yı da Ülker'e kiralamış durumdayız. Kira gelirlerini bu  borçlardan tenzil ediliyor" diye konuştu. 
 
Kulübün, Fenerbahçe Futbol AŞ'ye borcunun 204 milyon lira olduğunu  aktaran Perek, bu borcun karşılığında değeri yaklaşık 300 milyon lira olan  Fenerium'un hisselerini devretmeyi düşündüklerini ifade etti. Tahir Perek, maddi duran varlıkların ise 756 milyon lira olduğunu  kaydetti. 
 
Bu arada, kısa bir süre önce başkan Aziz Yıldırım ile ters düşen genel  sekreter Talat Yılmaz, yönetim kurulu masasında bulunmadı. 
 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER