ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 18:01

Kültür evleri futbol turnuvası başladı

Kültür evleri futbol turnuvası başladı


Adana Yüreğir Belediyesi tarafından hizmete açılan kültür evlerinde eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen futbol turnuvası başladı.

Demirspor tesislerinde düzenlenen turnuvanın başlama vuruşunu Adana Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yaptı. Turnuvanın amacının insanları bir araya getirerek kaynaştırmak olduğunu belirten Çelikcan, "Kültür evlerinde insanlarımızı çok yönlü olarak hayata hazırlanmalarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Özellikle yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin iyi eğitimli ve hayata hazır olarak yetiştirmek yarınlarımıza daha güvenle bakmamızı sağlar. Bu eğitim yuvalarımızda gençlerimizin daha iyi yetişmeleri için büyük bir gayret içerisindeyiz." dedi.

Kültür evlerine gelen çocukların hem okullarında hem de açtıkları kurslarda yoğun bir dönem geçirdiğini aktaran Mahmut Çelikcan, "Onların arkadaşlıklarını geliştirmek, birlikte takım olma özelliklerini anlamaları için böyle bir turnuva düzenledik. Burada yenmek yenilmekten ziyade farklı mahallelerimizden gelen gençlerimiz bir araya gelip kaynaşmalarını sağlıyoruz. Gençlerimizi kötü amaçlı insanlardan uzak tutarak boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı oluyoruz." şeklinde konuştu.

Kültür evlerinde okulların tatil olmasından sonra yaz kurslarının da açılacağını belirten Başkan Çelikcan, "Bütün çocuklarımız bu ücretsiz kurslardan faydalanabilirler." dedi.

Futbol Turnuvasına Yunus Emre, Ahmet Yesevi, Mevlana, Çetin Topçuoğlu, Mehmet Akif Ersoy ve Ulubatlı Hasan kültür evlerine gelen öğrenciler katılıyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER