ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 11:07

Kritik son iki hafta yarın başlıyor


Brezilya-2014 Dünya Futbol Şampiyonası Asya kıtası üst grup eleme mücadelesinde son iki haftaya giriliyor.

Brezilya-2014 vizesi alacak dört ülkenin belirleneceği zorlu mücadele sona gelinirken yarın beşer takımlı A ve B gruplarında dört karşılaşma oynanacak.

Katar ve Lübnan’ın dünya kupasına gitme şanslarını kaybettikleri A Grubu’nda grup ikincisi Özbekistan, averajla grup birincisi olan Güney Kore’ye konuk olacak. Bu gruptaki ikinci maçta ise bir diğer iddialı ekip İran, Lübnan’ı ağırlayacak. Grubun beşinci takımı Katar ise bu haftayı bay geçirecek.

Japonya’nın Brezilya-2014 vizesi aldığı B Grubu’ndaki ilk maçta Avustralya kendisi gibi 7 puanı bulunan Ürdün’ü konuk edecek. Gruptaki ikinci karşılaşmada ise grup lideri Japonya Irak deplasmanına gidecek. 9 puanla ikinci sırada yer alan Umman ise haftayı dinlenerek geçirecek.

18 Haziran’da sona erecek Asya üst tur grup elemeleri sonunda gruplarında ilk iki sırada yer alacak en iyi dört takım direkt Brezilya-2014 vizesini alacak. Asya'dan gidecek beşinci takım ise bu iki grupta üçüncü olan iki takım arasında yapılacak maçlar sonunda belli olacak. Galip gelen takım Asya'yı temsilen Okyanus bölgesi temsilcisiyle karşılaşacak. Bu mücadelede galip gelecek ekip Brezilya-2014 vizesi alacak bir diğer şanslı ülke olacak.

11 -HAZİRAN PROGRAMI:

A Grubu:
Güney Kore-Özbekistan:
İran-Lübnan:
Katar: (bay)

B Grubu:
Avustralya-Ürdün:
Irak-Japonya:
Umman:(bay)CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER