ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 12:49

Köylü gençleri voleybol ile tanıştırdı


Van'ın Erciş ilçesine bağlı köylerde yaşayan gençler, haftada bir gün ilçeye gelerek Kaymakam Barboros Baran ile voleybol oynuyor.
     Gençlere sporu sevdirmek ve kötü alışkanlıklardan korunmalarını sağlamak amacıyla çalışma yürüten Kaymakam Baran, ilçede görevli beden eğitimi öğretmenleri tarafından kurulan spor kulübü ile özellikle köylerdeki gençleri sporla tanıştırıyor.
     Haftada bir gün ilçe merkezine davet ettiği gençlerle bir araya gelen Kaymakam Baran ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Atilla Köse, gençlerle voleybol maçı yapıyor.
     Kaymakamı Baran, gazetecilere yaptığı açıklamada, sporu desteklemek ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlamak için kurdukları kulüpte, öğrencilere yönelik 16 farklı branşta faaliyet yaptıklarını belirtti.
     Bu kapsamda köylerdeki gençlerle haftada bir gün bir araya geldiklerini anlatan Baran, ''Bu hafta İşbaşı köyümüzden gençlerimizi, imamımızı, muhtarımızı ve öğretmenlerimizi ilçemizde ağırladık. Kendileri ile eğlenceli, samimi bir maç yaptık'' diye konuştu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER