ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 16:30

'Kocaman'ı atmıyorsan Terim'i de atmayacaksın'

Kocamanı atmıyorsan Terimi de atmayacaksın

Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan GSTV canlı yayınında çok sert açıklamalar yaptı.


Galatasaray yöneticisi Sedat Doğan GSTV canlı yayınında hakem hataları hakkında çok sert ifadeler kullandı. Sedat Doğan'ın açıklamalarından satır başları: "Olayı sadece Disiplin Kurulu'nun verdiği kararla değerlendirmemek lazım.

Olaylar silsile halinde geliyor. Hatırlarsanız bir önceki sezon Fenerbahçe maçının öncesinde de 3 maçlık bir ceza verildi. Orduspor maçında hocamız ne yaptı? Hocamız içeri girereken 'çıkın bu maçı daha kötü yönetin' diye serzenişte bulundu. Daha sonra hakem kendisine ters bakınca 'Merak etmeyin bana ceza vermenizi sağlayacak bir şey söylemeyeceğim.' dedi.

HAKEMLERDEN HERKES ŞİKAYETÇİ

Olay Orduspor maçında başladı. Geçtiğimiz günlerde Rıza Çalımbay da hakemlerin tavırlarını eleştirdi. Sadece biz değiliz, şikayet eden bir çok teknik adam var. Orduspor maçının ardından verilen cezanın sonrasında Galatasaray daha da güçlendi. Avrupa'da daha fazla ses getirdi.

GALATASARAY'IN ÜZERİNE OYUNLAR OYNANIYOR

Galatasaray daha fazla güçlenince bazı kesimler rahatsız oldu. Şu an Galatasaray üzerinde stratejik bir oyun oynanıyor. Ama biz bu oyuna gelmeyeceğiz.

Türkiye’de çifte standart yok. Fatih Hoca’nın hareketi başkasının sahaya gimesinden daha mı ağır bir hareket? Çifte standart var. Birisi sahaya giriyor hiçbir şey yapmıyorsunuz, diğeri topu yere atıyor hemen ceza veriyorsunuz.. Öyle mi.. Birileri bir yerlerden korkuyor anlaşılan. Beşiktaş – Fenerbahçe maçının hakemi Mete Kalkavan, Fenerbahçe’nin 1 golünü geçersiz sayıyor. Yanlış karar olabilir. Peki bu ligde yer alan hakemlerin belli standartta olması lazım. Nasıl bir standart var ki Mete Kalkavan’ı amatör kümedeki Feriköy – Kazımkarabekir derbisine atıyorsunuz? Süleyman Abay, Süleyman Bey bizim başımızda ciddi gerginliklere yol açtı. Sivas maçında kural hatası yapıyor, 2. sarı kartı göstermesi gereken oyuncu yerine başkasına gösteriyor. Bu seviyedeki hakemlerin böyle hatalar yapmaması lazım. Süleyman Abay’a 8.6 not verdiler.

F.BAHÇE MAÇININ HAKEMİ NEREDE?

Bursa – Fenerbahçe maçında yan hakem F.Bahçe’nin hem faul hem de ofsayt olan golünü vermiyor. Bu yan hakem bundan sonra hangi ligde görev aldı? Bu hakem o günden beri dinleniyor, yatağa kadar düşmüş vaziyette. Burada psikolojik bir baskı söz konusu Galatasaray Sportif AŞ halka açık bir şirket. Biz bu olaylardan nefatif bir durum yaşasak hissemiz düşecek. Biz bu oyunu yüreğimizle sahada kazanacağız, masa başında değil. Hisse değerlerimiz düşerse bu yatırımcıya zarar verir.

YEMEN EKŞİOĞLU'NA CEVAP

TFF yöneticisi, milli takımlar komitesinde görev yapan Yemen Ekşioğlu’nun “G.Saray’ı sevmiyorum” açıklamalarını dinledik. Futbol yönetimine talip olan kişilerin bu açıklamaları yapma lüksü yoktur. Bu suça teşviktir. Bu beyefendi madem sorumluluk alamıyor, o zaman o koltukta oturmayacak. Kim kusur işlemişse cezasını verin. Ama kimseye ayrıcalık yapmayın. G.Saray bugüne kadar farklı muamele istemedi. Ben G.Saray yöneticisi olarak rakiplerimiz hakkında bazı kelimeler kullansam, yarın sokakta taraftarlar birbiriyle çatışmayacak mı? G.Saray’ın son 2 senedeki davranışlarına dikkat edin. G.Saray kimseyi incitmeyecek şekilde davrandı bu güne kadar.

F.Bahçe Spor Kulübü’nün böyle şeylere ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz. Bizim maçlarımızda olan hakemlere negatif cezalar verilsin, G.Saray’a kötü şeyler yapılsın dediğine inanmak istemiyorum.

TÜKÜRÜK KONUSU

Tahkim 2 hafta önce Meireles olayında tükürük değil sıvıdır diyor, hakem raporunu göze almıyor. Sonra 2 hafta geçiyor, Melo tükürmüyor. Diyorlar ki “Melo olayında tükürük olmadığına ilişkin emare yoktur” diyor. Böyle çifte standartla karar verirsen, bu ülkede sporu ileri götüremezsin.

Fatih Terim sadece Galatasaray’a malolmuş bir insan değil. Türk futbolunun en tepeye çıktığı dönemde Fatih Terim imzası vardır. Sizin bu isimleri kadifeye sarıp korumanız gerekin. Bu insanlara hak ettiği saygıyı göstereceksiniz.

KOCAMAN'I ATMAZSAN TERİM'İ DE ATMAYACAKSIN!

Mourinho'nun bir Real Madrid maçındaki bir kararın ardından tribünlere doğru topa vurdu ancak hakem dönüp bakmadı bile. Büyük hakem dediğin böyle olur. Futbol adamlarını mümkün olduğu kadar korumaları lazım. Aykut Kocaman'ı atmazsan Fatih Terim'i de atmayacaksın. Ben TFF'nin kötü niyetli olduğuna inanmak istemiyorum. Zor bir iş ve zor dönemde böyle bir yükün altına girdiler. Seçtikleri arkadaşlara dikkat etsinler. Mecburen bu kurullara itiraz yapacağız. Hazırlıklarımız devam ediyor. Rekabet ortamının bozulmayacağı bir durum hazırlanmalı.

Galatasaray aldı başını gidiyor, Galatasaray alıp başını gitmesin diye düşünüyorlar. Siz de başınızı alıp gidin, doğruları yapın, hep beraber doğruları yapalım. Biz örnek oluyoruz size.

AYSAL İLE TERİM'İN PROBLEMİ YOKTUR

Ünal Aysal’ın Fatih Terim’le en ufak bir sıkıntısı yoktur. Fatih Terim ceza aldığı gün başkanımız Löw ile yemek yedi diye tweet atan gazeteciler var."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER