ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ekim 2012 Salı 11:37

Kocaman'dan istifa yorumu

Kocamandan istifa yorumu

Fenerbahçe Teknik Ddirektörü Aykut Kocaman, Medical Park Antalyaspor karşılaşması sonrasında açıklamalarda bulundu.


 Spor Toto Süper Lig mücadelesinde Antalyaspor'a 3-1 mağlup olduğu karşılaşma sonrası teknik direktör Aykut Kocaman açıklamalara bulundu. Özellikle alınan skordan dolayı çok üzgün olduklarını belirten Kocaman; "Çok fazla üzgünüz. Çok tehlikeli bir takımla oynadığımızın farkındaydık. Ancak yine de bu skoru beklemiyorduk. Antalyaspor'un hakkını teslim etmemiz gerek. Hızlı hücumlarla bizim sahamıza geleceklerini biliyorduk ve bunu ilk yarının başlarında iyi kontrol ettik. İkinci yarıda golü de bulduk ancak Bursaspor karşısında yediğimiz gole benzer bir gol yedik ve yerleşim hatası sonucu rakip 3. golüne ulaştı. Özellikle bu karşılaşma ve Akhisar karşılaşması zirveye tutunmak için büyük bir fırsat olacaktı ama bunu kullanamadık" diye konuştu. Fenerbahçe'nin kalesinde gördüğü 3. golde oyuncuların pozisyon almasını değerlendiren Kocaman; "Kornerlerde herkesin bir pozisyonu vardır. Ancak aşırı isteklilik ve maçı eşitleme arzusu nedeniyle korner pozisyonunda oyuncular düzenlerini kaybettiler. Dönüşünde ise Volkan 3 oyuncu ile karşı karşıya kaldı. Salih hata yapa yapa büyüyecek. Hata bu işin parçalarından bir tanesi. Çok fazla söyleyecek bir şey yok" dedi.

"ŞOK ETKİSİ..."

''Bugün bizim kaybetmemizin temel nedenlerinin başında, oyuncu eksikliklerinden ziyade basit hataların çok yüksek olması geliyor. Bu tip hatalar çok olacak. Rakip bazen değerlendiriyor, bazen değerlendiremiyor. Oyuncu eksiklerimizden ziyade, bunu mazeret olarak sürmenin anlamı yok, var olan oyuncularımızın, hepimizin, Fenerbahçe takımı olarak hatalarımızın sonucuydu bugünkü maç'' diye konuştu. Son haftaların iyi ve moralli bir takımına karşı oynayacaklarının bilinciyle maça çıktıklarını anlatan  Kocaman, ''İlk yarı uzun süre son derece bizim adımıza doğru bir şekilde gerçekleşti. Son 3-5 dakikasına girerken arka arkaya yediğimiz iki gol büyük bir şok etkisi yarattı. İkinci yarıda en önemli şey, rakibimizin yerlerini dağıtacak agresiflikle sahaya çıkmaktı. 49. dakikadaki gol moral oldu. Eşitliği sağlamak için baskılı bir oyun oynadık, fırsatlar yarattık ancak beceremedik, başaramadık'' şeklinde konuştu.

"İSTİFA TEZAHÜRATLARI HOŞ DEĞİL"

Tribünlerden yükselen ''Aykut istifa'' seslerini duyduğu anda kafasından neler geçtiği sorusuna karşılık da Kocaman, ''Antrenörler için tabii ki çok istenen ve hoş bir durum değil. Ancak futbolun acı gerçeklerinden birisi bu. İşler yolunda gitmediği zaman elektrikler ve şimşekler antrenöre doğru gelir. Bu işin doğal bir seyri maalesef'' dedi. Her puan yitirildiğinde kendisine yönelik protesto yapılacağı ifade edilerek, ''bu baskıyla 34 hafta nasıl mücadele edeceği'' sorulan Kocaman, şu yanıtı verdi:

"İSTİFA İÇİN DOĞRU ZAMANI BEKLİYORUM!"

''Kolay olmadığını söylemek durumundayım. Bu konudaki cevabımı daha önce vermiştim. Hem oyunun içinde hem de oyunun dışında, hem oyuncular adına hem de şahsım adına doğru zamanı beklemekte fayda var gibi görünüyor. Ama özellikle benim yapımdaki bir insan için kolay olmadığını söyleyebilirim.'' Kamuoyunda ''Aykut Kocaman oyunu iyi okuyamıyor'' söylemleri olduğu kaydedilerek, bu konudaki düşüncesi sorulan Kocaman, ''Kamuoyu böyle bir yargı verdiyse kamuoyunun yargısıdır. Bunu savunmaya geçmenin anlamı yok. Ama çok net bir şekilde yanlış, yani bu doğru değil. Ama sonuçta kamuoyunun yargısı diyorsunuz, öyle dediğinize göre kabul etmek zorundayız'' diye konuştu.

"OYUNCULAR MONTAJ MALZEMESİ DEĞİL"

Salih Uçan'ı oyuna almasıyla ilgili bir soru üzerine de Kocaman, yenilen 3. goldeki problemin, Salih'in hatasından ziyade dönecek top için takım yerleşiminin tamamen bozulması olduğunu ifade etti. Sakatlığı bulunan 5 oyuncunun yokluğunda, Krasic ve Stoch'tan beklediği performansı alıp almadığı sorulan Kocaman, ''Kaybedilmiş bir maçtan sonra oyuncularla ve bireysel değerlendirmelerle ilgili kontrollü ve dikkatli olmakta fayda var. Oyuncular montaj malzemesi gibi değil. Sıkıntı olduğu zaman birini çıkar, birini koy, kenara at gibi olmuyor. Bunlar yetenekli insanlar. Bireysel değerlendirmeyi kendi içimizde yapmamız doğru olur'' şeklinde konuştu.

AJANSLAR

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER