ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 11:01

Kocaman veto etti

Kocaman veto etti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ünlü futbolcuyu çok istediği halde niçin veto etti.


Fenerbahçe’nin hocası yöneticilerle yaptığı toplantıda Hollandalı yıldızı çok istediğini belirtti, “Ancak takımda en fazla kazanan Kuyt ve Sow’un yıllık ücreti 3 milyon euro. Bu rakamın çok üzerine çıkarsak huzursuzluk yaratırız” dedi

Skorer Haber'e göre, Fenerbahçe camiasının son günlerde hayallerini süsleyen Wesley Sneijder konusunda Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın bir takım şartları olduğu öğrenildi.

Hollandalı yıldızı takımda görmeyi çok isteyen sarı-lacivertli ekibin çalıştırıcısı, takım içindeki dengeli düşünerek Sneijder’in yıllık ücretini çok buldu. Şu an Inter’den 6 milyon euro alan, İtalyan ekibinin bu rakamı 4 milyona düşürme teklifini geri çeviren yıldız oyuncunun böyle astronomik ücretlerle alınması halinde takımda huzursuzluğun başgöstereceğini düşünen Kocaman bu konuda son sözünü söyledi.
Göreve geldikten sonra oyuncularla garanti paranın yanında maç başı anlaşmalar yapılmasını isteyen Teknik Direktör Aykut Kocaman, Sneijder’in de bu duruma fazla sıcak bakmayacağını düşünüyor. Hollandalı futbolcunun ayrıca PSG, Manchester United ve Schalke gibi talipleri olması sebebiyle bonservis bedelinin de oldukça yüksek tutulacağı tahmin ediliyor.

Yöneticilerle yapılan toplantıda şu an en pahalı futbolcular olan Kuyt ve Sow’un yıllık ortalama 3 milyon euro kazandığının altını çizen Kocaman, oyuncular arasında doğabilecek uçurumun takıma zarar vereceğini belirtti. Bu yüzden yapılacak yeni transfere en fazla 3 milyon euro ödenmesi kararlaştırıldı.

ROBINHO'YU DA REDDETMİŞTİ

Hatırlanacağı gibi 2010 Dünya Kupası sonrası Başkan Aziz Yıldırım’ın ısrarına rağmen Brezilyalı yıldız Robinho’yu istemeyen Kocaman için en önemli kriter futbolcunun yüksek ücretiydi. Bu yüzden yönetim ve teknik heyet Sneijder’e çok istese de şu anki şartlardan dolayı transferin gerçekleştirmesine zor gözüyle bakılıyor. Bu tip yıldız oyuncuların gerek ikna edilmesi, gerekse ödenecek paraların daha uygun seviyeye çekilmesi için uzun vadeli planlar yapılıyor.
 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER