ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 07:59

Kocaman kararını verdi

Kocaman kararını verdi

Fenerbahçe’de üç gündür devam eden Aykut Kocaman krizi dün tatlıya bağlandı.


Fenerbahçe’de Teknik Direktör Aykut Kocaman krizi dün nihayet aşıldı. Kardemir Karabükspor maçı sonrası istifa eden ancak Başkan Aziz Yıldırım’ın yoğun baskısı ile karşılaşan Kocaman iki günlük suskunluğunun ardından dün öğleden sonra kulüp binasına geldi.

Yaklaşık 2.5 saat boyunca Başkan Yıldırım ile durum değerlendirmesi yapan sarı-lacivertli ekibin çalıştırıcısı, göreve devam etme kararı aldı. İki gündür ailesi ile birlikte Fenerbahçe’deki geleceğini masaya yatıran tüm artı ve eksikleri analiz eden Kocaman’ın kafasındaki tüm tereddütler dünkü zirvede son buldu. Başkan Yıldırım’ın, “Bizi böyle ortada bırakamazsın. Senin Fenerbahçeliliği’ni kimse tartışamaz. Birlikte bu kötü günlerin üstesinden geleceğiz” sözleri üzerine “Kalıyorum” karşılığını veren Kocaman ardından kulüp binasından ayrıldı.

SINIRSIZ YETKİ VERİLDİ

İki gün daha dinlenmeyi planlayan Aykut Kocaman’ın perşembe veya cuma günü Başkan Aziz Yıldırım ile tekrar bir araya geleceği ve transferleri masaya yatıracağı öğrenildi. 2-3 günlük sürede takım hakkında ayrıntılı bir rapor hazırlayacak olan Kocaman’ın kafasındaki oyuncuların listesini başkana sunacağı bildirildi. Kocaman’a sınırsız yetki veren ve istediği her ismi alacağını söyleyen Yıldırım’ın bu konuda kaynak arayışına da başladığı belirtildi.

Geçtiğimiz sezon Moussa Sow transferindeki olduğu gibi Fenerbahçe’nin önde gelen işadamlarının yine kulübe maddi açıdan yardımda bulunması bekleniyor. Yıldırım’ın birçok isimden bu konuda destek aldığı, sarı-lacivertli ekibin ara transferde 3-4 oyuncu renklerine bağlayacağı kaydedildi.

Bu arada yönetimin Aykut Kocaman’ın durumu ile ilgili olarak bugün resmi bir açıklama yapması da bekleniyor.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER