ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 22:06

Kocaman: "Hedefimiz turu geçmek"


 Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Olimpik Marsilya karşısındaki hedeflerinin, UEFA Avrupa Ligi'nde gruptan çıkacak skoru elde etmek olduğunu söyledi.

UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nda yarın Olimpik Marsilya ile karşılaşacak Fenerbahçe'de Teknik Direktör Aykut Kocaman, maçın oynanacağı Velodrome Stadı'nda basın toplantısı düzenledi.

Rakipleri karşısındaki hedeflerinin gruptan çıkacak skoru elde etmek olduğunu söyleyen Kocaman, "Marsilya ile ilk oynadığımız karşılaşmada biraz daha sıkıntılıydık. Süper Lig'deki durumumuzdan dolayı zordu. Marsilya ise iyi gidiyordu. Şimdi tam tersi bir durum var. Hem fizik kondisyon, hem mental olarak farklı bir güne gelindi. Biz daha toparlanmış, daha oturmuş bir takım olarak buradayız. Rakibimizin ise kendi sahasında oynayacağı bir maç olması, onlar için avantaj." diye konuştu.

Eskişehirspor maçında Caner'in gördüğü kırmızı kart sebebiyle 65 dakika 10 kişi mücadele etmelerinin yarınki maça etkisinin olup olmayacağının sorulması üzerine Kocaman, "Bunu yarın gözlemleyeceğiz. O maçta oynayan futbolcuların durumuna bakacağız. Bence yeteri kadar zaman vardı. Hem fizik olarak, hem de konsantrasyon olarak hazırlanmak için yeterli zaman vardı." cevabını verdi.

Aykut Kocaman, Avrupa müsabakalarında özellikle son 8 maçta tek yenilgi alınmasını da değerlendirerek, "Fenerbahçe'nin kendi içinde bir standardı var. Bunu bir şekilde yakalayacaktı. Bu kadarla kalmamalıyız. Çok güçlü bir kadro kurduk bu sene. Şu çalkantılardan kurtulabilirsek, daha üste çıkacağımızı tahmin ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER