ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Haziran 2014 Çarşamba 12:31

Kobe'nin Dünya Kupası favorisi

Kobenin Dünya Kupası favorisi

Kobe Bryant, FIFA Dünya Kupası finalinde evsahibi Brezilya ile Arjantin'in karşılaşmasını istiyor.


Amerikan Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) yıldız basketbolcularından Kobe Bryant, FIFA Dünya Kupası finalinde evsahibi Brezilya ile Arjantin'in karşılaşmasını istiyor.

Almanya ile Portekiz arasında oynanan maçı seyreden Bryant, FIFA'ya yaptığı açıklamada, futbola küçük yaştan itibaren büyük ilgi duyduğunu belirtti.

Brezilya'da geçen yıl düzenlenen FIFA Konfederasyonlar Kupası'nı da canlı izlediğini anlatan Bryant, İtalya'da büyüdüğünü ve 6-14 yaşlarında sokakta her gün arkadaşlarıyla top oynadığını, en sevdiği sporun futbol olduğunu vurguladı.

ABD'de futbolun her geçen gün daha fazla ilgiyle karşılandığını belirten "all-star" basketbolcu, "ABD, turnuvada zorlu bir grupta yer alıyor. Yine de içim rahat ve üst tura çıkacaklarına inanıyorum" dedi.

Turnuvadaki favori takımlarını açıklayan 35 yaşındaki basketbolcu, "Brezilya'yı evinde yenmek çok zor. Brezilya ile Arjantin arasında oynanacak bir final, çok hoş olur. Almanya da çok güçlü ve elenmesi zorlu bir takım" değerlendirmesinde bulundu.
Bryant, NBA'de San Antonio Spurs'ün şampiyonluğuyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

"Tamamen hak ettiler. Aynı hedefi paylaşan oyuncuların takım oyununda gösterdiği başarı, ders niteliğinde. Spurs adına çok sevindim. Bu bizim için de motivasyon kaynağı. Umarım aynısını gelecek sezon biz de yaparız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER