ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:09

Kırkpınar'ın yağları Trakya Birlik'ten


Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yağları Türkiye'nin en önemli kuruluşlarından birisi olan Trakya Birlik tarafından karşılanıyor.
    652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri, yarın başlayacak. Kırkpınar Er Meydanı'ndaki güreşlerin tamamlayıcı unsurlarından birisi de pehlivanların üzerine dökülen yağlar.
Er Meydanı'na çıkan farklı yaş gruplarındaki pehlivanların üzerine dökülen yağlar Trakya Birlik tarafından karşılanıyor. Bu yıl yapılacak güreşler için Trakya Birlik, 2 ton zeytin yağını yetkililere teslim etti. İhtiyaç olması durumunda birlik yağ takviyesinde bulunacak.
    Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, kurumun başına geldiği günden bu yana Kırkpınar'ın yağlarını kendilerinin karşıladığını söyledi. Bu yıl da yine iki ton zeytin yağı teslim ettiklerini anlatan Sezen, "Kırkpınar, 652. yıllık bir organizasyon. Ata sporu yağlı güreşler Türkiye ve özellikle Edirne açısından çok önemli bir yeri var. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girdi. Edirne'nin Türkiye'ye ve dünyaya tanıtılması açısından biz üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Desteğimiz sadece yağ ile sınırlı değil. Her türlü ihtiyaçta Trakya Birlik Kırkpınar'ın yanında." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER