ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 21:44

Kırkpınar’ın son provasının galibi Şaban Yılmaz, Edirne'de de iddialı


49. Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı Şaban Yılmaz kazanırken, Kırkpınar'da da iddialı olduğunu söyledi.

Tekirdağ Sahil Güreş Alanı'nda gerçekleştirilen ve kıyasıya mücadelelere sahne olan güreşler sonucunda finalde Hasan Tuna’yı yenen Şaban Yılmaz başpehlivan olurken, önemli bir organizasyonda elde ettiği başarının mutluluğunu yaşadığını söyledi. Güreşlerde dereceye giren başpehlivanlara ödülleri Vali Ali Yerlikaya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ve Güreş Ağası Halil Sayı tarafından verildi.

20 yıldan bu yana Tekirdağ Güreş Ağalığını yürüten Halil Sayı yeniden ağa seçilerek 21. yıla ulaştı. Güreş Ağası Halil Sayı’ya ağalık kupası da Vali Yerlikaya ve Başkan Dalgıç tarafından verildi. Halil Sayı ömrümün yettiği son ana kadar Güreş Ağalığı'na devam edeceğini söyledi.

Ata sporu güreşe her zaman destek olduklarını belirten Belediye Başkanı Adem Dalgıç, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ata sporumuz güreşe her zaman destek olduk bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde daha modern ve daha büyük bir er meydanı yapacağız. Başta ağamız Halil Sayı ve Süleyman Kaplan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER