ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 10:07

Kırkpınar'a yabancı basın ilgisi artıyor

Kırkpınara yabancı basın ilgisi artıyor


Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni dünyanın farklı ülkelerinden davet edilen 27 yabancı basın mensubu da takip edecek.

652 yıllık tarihi geçmişi bulunan ve olimpiyatlardan sonra dünyanın en eski spor dalı olarak bilinen yağlı güreşlere ilgi her geçen yıl artıyor. Bu kapsamda Edirne Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü, balkanlar başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yabancı gazete, televizyon ve ajans temsilcilerini er meydanına davet etti.

Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Kırkpınar yağlı güreşleri için dünyanın önde gelen ajans, televizyon ve gazete temsilcilerini misafir edeceklerini söyledi.

Edirne’yi ve Kırkpınar’ı tanıtımı için yoğun gayret gösterdiklerini belirten Dişlioğlu, geçen yıl da yaptıkları benzer bir çalışmanın meyvelerini yıl içerisinde aldıklarını ifade etti.

Bir çok ülkenin önemli yayın organında Kırkpınar’a ve Edirne’ye geniş bir şekilde yer verildiğini vurgulayan İl Müdürü Dişlioğlu, "Bu yıl organizasyonu daha da genişleterek Kırkpınar’ın tanıtımına daha fazla katkıda bulunmak istedik. Davet ettiğimiz basın mensuplarının sayısını artırdık ve daha geniş bir coğrafyaya yayıldık. Geçtiğimiz yıl 15 olan davetli sayısını bu yıl 27'ye çıkarttık. Amacımız ata sporumuzun ve Edirne'mizin tüm dünyada tanınmasını sağlamak." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER