ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 14:56

Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz baba ocağı Korkuteli’nde

Kırkpınar başpehlivanı Ali Gürbüz baba ocağı Korkutelinde


652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde üst üste 3 kez baş pehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi olan 26 yaşındaki Ali Gürbüz, baba ocağı Antalya'nın Korkuteli ilçesinde coşkuyla karşılandı.

İlçe girişinde araç konvoyu ile karşılanan Gürbüz, Korkuteli Belediyesi önüne kadar caddelerin kenarlarında kendisini bekleyen hemşerilerini selamladı. Cadde kenarlarına çıkarak kendilerini alkışlayan esnaflara ve vatandaşlara el sallayarak omzundaki altın kemeri gururla taşıdı. Burada süzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hasan Gökçe, Gürbüz'e yaşattığı gururdan dolayı teşekkür etti.

Başpehlivan Ali Gürbüz de babası Recep Gürbüz'ün 1988 yılında Antalya ve Korkuteli'ne ilk altın kemeri getirdiğini hatırlatarak, "Ömrü vefa etmedi, ertesi sene güreşemedi. Bir emanet geride bırakmıştı. Bende babamdan sonra 3 yıl üst üste başpehlivan olarak altın kemerin ebedi sahibi oldum. Babamdan yarım kalan işini tamamladığım, altın kemeri Antalya’ya ve Korkuteli'ne getirdiğim için çok mutluyum." diye konuştu.

Daha sonra Kaymakamı Erkan Karahan ve Belediye Başkanı Hasan Gökçe güreşçilere altın ve çeşitli hediyeler takdim etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER