ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 16:05

‘Kimlikli bilet satışları tribündeki olayları bitirdi’


Rusya Ligi takımlarından Anji'nin Genel Başkanı Ayvaz Kaziahmedov kimlik ile bilet satışları tribündeki olayları bitirdiğini dile getirdi. Kaziahmedov, “Bu maçlarda ne kavga oldu ne de küfür edildi.” dedi.

Tribünlerde yaşanan gerginlikleri önleme amacıyla kimlik ile bilet satışı uygulamasına geçen Anji alınan sonuçlardan memnun kaldı. Taraftarlar, maç biletlerini kulübün belirlediği satış noktalarına gelerek kimlik bilgileri ile alabiliyor. Stat girişinde de kimlik şartı uygulamaya dahil edildi. Birçok kulüp ve çevreden olumlu tepkiler gelirken, bazı Rus taraftarlar ayrımcılık yapıldığı gerekçesiyle bu uygulamaya tepki gösterdi. Bazı taraftarlar, Anji’nin Dağıstan takımı olduğu nedeniyle maça sadece Kafkas kökenli vatandaşların girebildiğini iddia etmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Anji Genel Başkanı Ayvaz Kaziahmedov, uygulama başladıktan sonra oynadıkları maçlarda hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını dile getirdi. Rus kökenli taraftarlara bilet satılmadığı yönündeki iddialara cevap veren Kaziahmedov, “Böyle bir şey yaşanmadı. Bu uygulamada art niyet arayanların iftirası.” diye konuştu.

Daha önce, Moskova’da oynanan UEFA karşılaşması olan Anji – AZ Alkmaar maçında Rusya’nın diğer takım taraftarları maça gelerek rakip takımı destekleyerek olaylar çıkarmıştı. Bu uygulamanın başlatılmasında Anji – AZ Alkmaar maçında yaşananlar etkili oldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER