ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 12:01

Kılıç: "İstanbul, olimpiyatları hak ediyor"


Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul'un olimpiyatları her zaman olduğundan üst düzeyde çok daha fazla hak ettiğini söyledi.

Point Hotel Barbaros'ta gerçekleşen Uluslararası Spor Zirvesi'ne konuşmacı olarak katılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, organizasyonu gerçekleştiren Genç Turizmciler Derneği'ne teşekkür etti.

İstanbul'un 2020 Olimpiyatları'na adaylık sürecindeki çalışmaların hızla sürdüğünü dile getiren Bakan Suat Kılıç, İstanbul'un her zamankinden daha fazla olimpiyatları hak ettiğini anlatarak, "Yabancıların da gözleminin önemli ölçüde bu yönde olduğu kanaatindeyim. Dünyada değişik sektörlerden faaliyet alanlarından bilinen şahsiyetler, 2020 Yaz Olimpiyatları Paralimpik Oyunları'nın da İstanbul'a çok yakışacağı yönünde hem fikir." şeklinde konuştu.

Suat Kılıç, İstanbul'un geçmişte 4 kez aday olduğunu; ancak olimpiyatları alamadığını hatırlatarak, bu kez olimpiyatları İstanbul'a getirmekte kararlı olduklarını belirtti. Bakan Kılıç, 20 Haziran - 30 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek Mersin Akdeniz Oyunları'nın olimpiyatlar için bir sınav olduğunu ve bunun altından başarıyla kalkacaklarına inancının tam olduğunu söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AKP Genel Başkanı sıfatıyla da adaylık sürecinde katkısının olduğunu vurgulayan Bakan Kılıç, "Genç insan kaynaklarımız, olimpiyat ruhuna yakışır bir algı ve yaklaşım içinde olimpiyatların en iyi ve gerçekçi bir zeminde inşa ve icra edilmesine büyük katkı saylayacaktır." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER