ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Kasım 2012 Çarşamba 15:39

Kick boksta Türkiye’yi temsil edecek

Kick boksta Türkiyeyi temsil edecek

Bitlisli Milli Sporcu Mustafa Okay, Full Contact Kick Boks Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil edecek.


Romanya'nın Bükreş kentinde 24 – 28 Kasım tarihleri arasında yapılacak Full Contact Kick Boks Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye’yi temsil edecek olan Bitlisli Milli Sporcu Mustafa Okay, şampiyona öncesi son hazırlıklarını tamamlamak üzere Ankara’nın Elmadağ ilçesinde kampa girdi.

Mart 2012’de Kırşehir'de yapılan Full Contact Kick Boks Türkiye Şampiyonası'nda 91 kiloda Türkiye şampiyonu olan milli sporcu Okay’ın şampiyonada ki en büyük hedefinin Türkiye’ye ve memleketi Bitlis’e Avrupa Şampiyonu olarak dönmek olduğunu söyledi.

Kars Kafkas Üniversitesi'nde Beden Eğitimi Öğrenci olan milli sporcu Okay, okul dersleri nedeniyle iyi bir kamp dönemi geçiremediğini ancak şampiyonaya kısa bir süre kala takım hocası Ömer Uğur ile birlikte Tatvan’da çalıştığını belirtti.

Şampiyonaya sayılı günler kala son hazırlıklarını tamamlamak üzere Ankara Elmadağ’da kampa girdiğini aktaran Okay şöyle konuştu:

“Şampiyonada ki en büyük hedefim Avrupa şampiyonu olmak. Şampiyonada 91 kiloda yarışıyorum. Şampiyonada Avrupa şampiyonluğu başarısını elde etmek için elimden geleni yapacağım. Bu şampiyonaya hazırlanırken başta ailem ve antrenörlerimin büyük desteği oldu. Hepsinin bana güveni tam bende bu güveni boşa çıkarmayacağıma inanıyorum. Burada ki kampımız son derece verimli geçiyor. İnşallah her yolunda gider ve şampiyonadan istediğimiz sonucu alarak ülkemize döneriz.”

Okay’ın Antrenörü Ömer Uğur ise, Okay’ın daha önceki yıllarda yapılan şampiyonalarda birçok başarısının olduğunu ve gelebilecek bir Avrupa şampiyonluğunun tesadüf olmayacağı gibi hayalde olmadığını belirti.

Okay'ın çok başarılı bir sporcu olduğunu ifade den Ömer Uğur, “Mustafa Romanya'nın Bükreş kentinde yapılacak olan şampiyonada hem ilimizi hem de ülkemizi temsil edecek. Bu bir sporcu için son derece önemli bir durum. Mustafa’da bu durumun farkında ve eminim ki şampiyona da iyi bir derece elde edecek. Hedefimiz Mustafa’nın ilk dörde girmesidir. Mustafa aynı zamanda Doğu ve Anadolu bölgesinden bu şampiyonaya katılan tek milli sporcudur. Zaten Türkiye’yi temsilen bu şampiyonaya Türkiye’den 11 sporcu katılıyor. Bu şampiyonada dereceye giren sporcular 2013’te Ukrayna’da yapılacak olan sport acord dövüş olimpiyatlarında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacaktır. Tem temennimiz Mustafa’nın şampiyonadan iyi bir derece ile dönüp hepimizi mutlu etmesidir.” şeklinde konuştu.

Full Contact Kick Boks Avrupa Şampiyonası 24 – 28 Kasım tarihleri arasında Romanya'nın Bükreş kentinde yapılacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER