ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 15:47

''Kazanmak alışkanlık haline gelsin''

Kazanmak alışkanlık haline gelsin

A Milli Futbol Takım'da, teknik direktör Fatih Terim, Kazanmayı alışkanlık haline getirmek istediklerini söyledi.


2016 Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerine hazırlanan A Milli Futbol Takım'da, teknik direktör Fatih Terim, oyuncular Gökhan Gönül, Onur Recep Kıvrak ve Ozan Tufan ile basın toplantısı düzenleyerek, yaz kampını değerlendirdi.

Kampın Amerika kısmının oldukça verimli geçtiğini belirten Terim, "Önemli takımlarla hazırlık maçları oynuyoruz. Amerika Birleşik Devletleri karşısında oyun anlayışımızda değişiklik olmayacak. Onlar bizden hem konsantre hem de fizik olarak daha hazır. Oyun anlayışımız sabit kalacak ama kadroda değişiklikler olacak. Daha az oynamış oyuncuları tercih edebilirim" diye konuştu.

Terim, maça gelecek seyirci sayısına ilişkin "Futbol taraftarsız olmaz, seyirci bu şovun en önemli parçasıdır. Statlar tıklım tıklım dolması için inşa ediliyor. Umarım maça gelen taraftarların çoğu bizden olur" ifadesini kullandı.

Kazanmayı alışkanlık haline getirmek istediklerini vurgulayan Fatih Terim, taktik olgunluğu her sene gelişen bir takım oluşturmak için çalıştıklarını, sahada sürprizle karşılaşmamak açısından her önlemi aldıklarını dile getirdi.

Terim, daha çok hücum ağırlıklı bir takım olarak anılmak istediklerine değinerek, hücumun yanı sıra aynı anda defans da yapabilen ve teknik yönden de zengin bir takım konumunda bulunduklarına dikkati çekti.

Gökhan Gönül

Milli oyuncu Gökhan Gönül de kamp dönemine ilişkin ''Yaklaşık 14 gün önce başladığımız yaz kamp döneminin bizim için iyi geçtiğini düşünüyorum. Çünkü Milli Takım özellikle son döneme girene kadar kazanma alışkanlığını kaybetmişti. Kazanma alışkanlığını tekrar edinme adına bu kamp dönemi önemliydi ve bugüne kadar 3 maçı kazandık'' ifadesini kullandı.

Daha önce sakatlığı nedeniyle elemelere gidemediğini belirten Gönül, ''Güzel günler göreceğimize inanıyorum. Hiç inanmadığımız kadar arkadaşlarımızla birlikte bu sefer 2016 elemelerine gideceğimize çok inanıyorum'' diye konuştu.

Onur Necep Kıvrak

Onur Recep Kıvrak ise ''Gökhan ağabey gibi kazanmayı alışkanlık haline getirdiğimizi düşünüyorum. Uzun bir kamp dönemi geçirdik. Kamp döneminin bize faydalı olduğunu düşünüyorum. Kazandığımız taktirde ise ilk defa 7 maç üst üste kazanarak rekor kırmış oluyoruz'' dedi.

Ozan Tufan da Fatih Terim'in söylediklerinin motive edici olduğunu vurguladı.

Mili Takım, toplantının ardından, maçın oynanacağı New Jersey'in Harrison bölgesindeki Red Bull Arena'da 15 dakikası basına açık olmak üzere, yaklaşık bir saat süren antrenman yaptı. 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER