ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:03

"Kayserispor fırsat avcısı olmadı ve olmayacak da"


Kayserispor Kulübü Basın Sözcüsü Oğuz Ortaköylüoğlu, Fenerbahçe ile Beşiktaş’ın Avrupa kupalarına katılımlarıyla ilgili men cezası alacakları yönündeki haberleri değerlendirerek, “Böyle bir ceza söz konusu olursa kulübümüz Avrupa kupalarına gidecek gibi görünüyor. Ama Kayserispor hiçbir zaman fırsat avcısı olmadı ve olmayacaktır.” dedi.

UEFA'dan Fenerbahçe ve Beşiktaş'a ceza geldiği takdirde Avrupa kupalarına gidecek takımlar değişiyor. UEFA Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk ettiğini resmen açıkladı. UEFA savunmaları kabul etmez ve iki kulübe cezayı keserse Avrupa kupalarına katılan takımlar da bu durumda değişecek.

Buna göre ligi ikinci bitirip Şampiyonlar Ligi'nde ön eleme maçı oynayacak Fenerbahçe yerine sezonu 4. sırada tamamlayan Bursaspor bu hakkı kazanmış olacak. Süper Ligi 3. sırada bitiren Beşiktaş’ın yerine UEFA Avrupa Ligi’ne de ligi 5. sırada bitiren Kayserispor ile 6. sırada bitiren Kasımpaşa katılma hakkı kazanacak.

Gelişmeleri yakından izlediklerini belirten Oğuz Ortaköylüoğlu, hiçbir takımın ceza almasını istemediklerini ama olasılıkların gerçekleşmesi ve kendilerine bildirim halinde Avrupa kupasına katılacaklarını aktardı.

Ortaköylüoğlu, resmi olarak bu bilginin kendilerine ulaşması durumunda da Kayseri ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, “Biz kulüp olarak fırsat avcısı değiliz. Şuan ki gelişmeler de tamamen bizim dışımızda. Bahsedilen olasılıklar gerçekleşirse Avrupa kupalarında olacağız. Biz takım olarak ligi beşinci sırada bitirdik. Ligin ikinci yarısındaki aldığımız başarılı sonuçlarla üçüncü sırada tamamladık diyebiliriz. İyi bir kadromuz var ve takviyelerle daha da güçlü olacağımıza inanıyorum. Avrupa kupalarında başarılı oluruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER