ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:02

Kayseri’den tanıtım desteği

Kayseriden tanıtım desteği


İstanbul’un da aday olduğu 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı almak için tanıtım faaliyeti Kayseri’de başladı.

İstanbul’un olimpiyat oyunlarına adaylığının açıklanmasının ardından tek yürek halinde hareket eden Türkiye’nin birçok şehrinde ve Kayseri’de tanıtımlar hız kesmiyor.

Destek amacıyla hafta sonu Kayseri’de oynanan Spor Toto Süper Ligi ve PTT 1. Ligi’nde şehri temsil eden futbol kulüpleri müsabakalarının başlangıcında 2020 Olimpiyat Pankartı, futbol sahasının ortasına serilerek tanıtımı yapıldı.

İl Müdürlüğü olarak bu tür tanıtımları devam ettireceklerini kaydeden Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Metin Özen, Kayseri’nin bu tür tanıtımlarla İstanbul’un adaylığına desteğini devam ettireceğini belirtti.

Özen, “Geçtiğimiz hafta Türkiye'de sportif bakımdan büyük bir heyecan yaşandı. İstanbul'un 2020 Olimpiyat Oyunları'na adaylığı çerçevesinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi adaylık değerlendirme komisyon üyeleri 4 gün boyunca İstanbul’u ziyaret etti ve incelemelerde bulundu. İstanbul, komisyon üyelerinin diğer iki aday şehir olan Tokyo ve Madrid gezilerinden sonra son duraklarıydı. Bizlerde Kayseri olarak, spor organizasyonları yapmaya alışık ülkemizin 2020 Olimpiyatlarını yapacağına canı gönülden inanıyoruz. Bu çerçevede ilimizin futbol temsilcilerinin müsabakalarında 2020 Olimpiyatları ‘Birlikte Köprüler Kuralım’ pankartını açtık. 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın İstanbul’da yapılacağına inanıyor ve destekliyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER