ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 18:44

Kayseri'de birlik ve beraberlik çağrısı

Kayseride birlik ve beraberlik çağrısı

Kayseri Erciyesspor Taraftarlar Derneği Başkanı Havur, "Tribün olaylarının zirve yapıp çare arandığı bugünlerde çarenin ne olduğunu hep birlikte göstermek ve Kayseri'yi en yükseğe çıkarmak tüm


Spor Toto Süper Ligin 6'ıncı haftasında oynanacak  Kayseri Erciyesspor ile Kayserispor maçı öncesi taraftarlar birlik ve beraberlik  çağrısında bulundu. 
 
Kayseri Erciyesspor Taraftarlar Derneği Başkanı Durdu Havur, yaptığı  yazılı açıklamada, Kayseri derbisi olarak adlandırılan karşılaşmanın kent için  çok büyük imtihan olacağını ifade etti. Hiç kimsenin iki takım taraftarları arasındaki birlik ve beraberliği  bozamayacağını belirten Havur, birden çok takımı olan illerdeki futbol maçlarında  yaşanan birtakım olaylar göz önüne alındığı zaman bu maçın öneminin bir kat daha  arttığını vurguladı. 
 
 
Geçmişte iki takım için yaptıkları tezahüratın FİFA tarafından örnek  gösterilerek internet sitelerine konduğunu anımsatan Havur, açıklamasında şu  ifadelere yer verdi: "Tüm tribünler sarı-kırmızı-mavi-siyah tezahüratıyla inlemiş ve  Kayseri adına büyük bir övünç kaynağı olmuştu. Bugün yine bu şansı hep birlikte  yakaladık. Tribün olaylarının zirve yapıp çare arandığı bugünlerde çarenin ne  olduğunu hep birlikte göstermek ve Kayseri'yi en yükseğe çıkarmak tüm  Kayserili'lerin ortak görevidir. Türkiye'de İstanbul'dan sonra iki takımı olan  tek şehir olduğumuzu unutmayıp bunun kıymetini bilelim. Herkesin gönlünde illaki  bir takım olacaktır. Bu insanın doğasında vardır. Tutmadığı takım için hiç  kimseye hakaret etme hakkı verilmemiştir. Birini sevmeyebiliriz fakat saygı  duymak zorundayız. Kayseri'deki huzur ortamını bozmak ve bu fırsatı değerlendirip  bizi birbirimize düşürmek isteyenler elbette olacaktır. Biz hep birlikte bu  kişilere hiçbir şekilde fırsat vermeyelim." 
 
 
Bu konuda Kayseri basınına, kulüp yöneticilerine, futbolcularına ve  taraftarlara çok büyük sorumluluk düştüğünü vurgulayan Havur, Kayseri Valisi  Orhan Düzgün, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Emniyet Müdürü  Mustafa Aydın'ın bu konudaki tüm uyarılarını büyük bir ciddiyetle görev kabul  ettiklerini ve herkesi sorumluluklarını yerine getirmeye davet ettiklerini  belirtti. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER