ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 21:42

Kayseri FIFA U20’de B Grubu maçlarına ev sahipliği yapacak


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, FIFA U20 Dünya Kupası açılış maçına ve B grubu maçlarına ev sahipliği yapacak olan Kayseri'nin maçlara en iyi şekilde hazırlandığını söyledi.

Başkan Özhaseki, 21 Haziran - 13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Türkiye'de düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası'nın önceki dün akşam yapılan kura çekimini değerlendirdi. İstanbul The Grand Tarabya Hotel'de gerçekleşen kura çekimine Kayseri'yi temsilen katılan Başkan Özhaseki, yaptığı açıklamalarda, B grubu maçlarının Kayseri'de oynanacağını hatırlatarak kuraya göre Güney Kore, Küba, Portekiz, Afrika U20 Şampiyonası'ndan 1 takımın Kayseri'de mücadele edeceğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı spor tesislerinin dünya çapında organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ettiğini kaydeden Başkan Özhaseki, "Sportif tesisleşme konusunda Kayseri olarak öncü rol oynadık. Bizim 2009 yılında Türk futboluna kazandırdığımız Kadir Has Stadı, bütün uluslararası organizasyonlar için adı öne çıkan statlardan birisi oldu." diyerek şunları söyledi:

"Gerek milli takımımızın maçlarına ev sahipliği yapan gerekse de ülkemizin aday olduğu tüm uluslararası şampiyonalar için 'aday stat' olarak gösterilen Kadir Has Stadı, bizim de gurur kaynağımız haline geldi. Hatırlanacağı gibi daha önce de Kadir Has Kongre Merkezi'nde Dünya Basketbol Şampiyonası'na en iyi şekilde ev sahipliği yapmıştık. Şimdi karşımızda FIFA U20 Dünya Kupası gibi önemli bir organizasyon duruyor. Organizasyonun açılış maçı, 21 Haziran'da Kadir Has Stadı'nda yapılacak."

Bu tür büyük organizasyonların, düzenlendikleri şehirlere ve ülkeye ekonomik yönden de büyük katkı sağlayacağını kaydeden Başkan Özhaseki, "Binlerce sporsever, gazeteciler ve televizyoncular bu organizasyon için şehrimize gelecek. Bu da başlı başına ayrı bir ekonomi yaratacak. Fakat biz bu işe daha çok prestij yönünden bakıyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER