ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 14:14

Kayseri Erciyesspor yıldız futbolcuları düşünmüyor

Kayseri Erciyesspor yıldız futbolcuları düşünmüyor


Süper Lig’in yeni ekiplerinden birisi olan Kayseri Erciyesspor, yeni sezon için şimdiden hazırlıklara başladı. Teknik heyetin vereceği raporla hareket edecek olan yönetim, takım kadrosuna dahil etmeyi istediği isimlerde gençlere yer vermeyi amaçlarken yıldız futbolcu düşünmüyor.

Kayseri Erciyesspor’un tarihini anlatan sergi Forum Alış Veriş Merkezi’nde açıldı. Burada açıklama yapan Erciyesspor Kulüp Başkanı Ziya Eren, Süper Lig için neler yapacaklarını açıkladı. Öncelikle teknik direktör Osman Özköylü ile oturup konuşacaklarını aktaran Eren, şunları söyledi:

“Çok zor bir süreç yaşadık. Ama şuan daha zorunu yaşayacağız. Süper Lig'e çıkmak zor orada kalmak ise daha zor. Kalıcı olmak önemlidir. Elimizden gelen ne varsa onu yapacağız. Öncelikle hocamızla oturup rapor ve beklentilerini transferlerle ilgili beklentilerini öğrenmek istiyoruz. Daha sonra yönetim olarak karar vereceğiz.

Hocamızla yolumuza devam etmek istiyoruz. Devam edemesek de bakacağız. İnşallah devam ederiz. Bizim başarımızdaki en önemli etken sezon hazırlıklarına erken başlamaktır. Bunun için Süper Lig hazırlıklarına da erken başlayacağız. Yeni transfer sistemi ile elimizde kalacak oyunları da değerlendirip yeni transferler mutlaka olacaktır.”

Sezon hazırlıklarına erken başlamanın faydasını gördüklerini aktaran Ziya Eren, aynı çalışmayı bu yılda yapacaklarını belirterek. İzleyecekleri yolla ilgili şu bilgileri verdi:

“Süper Lig için bu yılki takımımızı örnek alacağız. Bu takımda hiçbir oyuncumuz yıldız değildi. Farklı takımlardan transfer edilmiş mütevazi, kendilerini ispatlamış oyuncuları idi. Mütevazi bir takım kurduk öyle yola çıktık. Sonuç olarak hedefimize ulaştık. Erciyesspor’un paralarını sokaktan süpürmüyoruz. Mantıklı, akıllı, mütevazi transferlerle elimizden geleni yapacağız.”

SOKAKLARDA BİR KORNA SESİ BİLE DUYAMADIK, ÇOK ÜZÜLDÜK

Ziya Eren, takımlarının Süper Lig'e çıkması ile ilgili çok bir sevinç yaşanmadığına dikkat çekerek, sokaklarda bir korna sesi bile duymadıkları için büyük üzüntü yaşadıklarını anlattı. “Taraftarsız olmuyor” diyen Eren, bu konudaki sitemlerini şöyle aktardı:

“Dün akşam itibarıyla bir şehrin takımı şampiyon oldu. Herkes burada. Korna sesi duydunuz mu? Kayserisporumuz Fenerbahçe’yi yenseydi, Galatasaray galip gelmişti ve şampiyonluk için yer yerinden oynardı. Hem de sabaha kadar. Bunlar bizi ziyadesiyle üzüyor. Bir şekilde şehir hissetmelidir. Bu sadece alt ligden üst lige çıkma olayı değil. İstanbul’dan sonra iki takımı olan şehir var. 300 kişinin, taraftar derneğinin kutlaması dışında hiçbir şey yok. Biz taraftar toplamak için elimizden geleni yapacağız.”

TARAFTAR ÇEKMEK İÇİN CUMHURİYET ALTINI MI DAĞITALIM

Kulüp Başkanı Ziya Eren, kulüp olarak taraftarlarına bütün kapıları açtıklarını hatırlatarak, buna rağmen beklenen ilgiyi göremediklerini anlattı. Eren, taraftar çekmek için girişimlerin devam edeceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Okullarda çocuklarımızla buluşma ve etkinlikler oldu. Bunlar olmaya devam edecek. Yapıyoruz ama başarılı olamadık. İstanbul’da yaşayan Kayserililer derneği 3 otobüs maçımıza geldi. Bize destek verdi. Süper Lig’de İstanbul’da 4 maçımız var. Gelişmelere göre 5’de olabilir. Bu maçlarımızda taraftarımızı çekmek adına dışa açık bir kulübüz ve olmaya devam edeceğiz.

İstanbul’daki derneklerimiz bu maçlarda destek vereceğini açıkladı. Biliyorsunuz idmanlar taraftara açık. İkramlar kulüpte var. Buna rağmen taraftar çekmek için Cumhuriyet altını mı dağıtalım. Bilmiyoruz. Şampiyonluk maçına çıkıyoruz ama taraftar sayısını gördük. Biz her şeye açığız. Ne yapılacaksa biz onu yapmaya hazırız. Tekliflere de açığız.”

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL TEBRİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün arayarak kendisini tebrik ettiğini açıklayan Ziya Eren, bu sevinci paylaşmasının kendilerini mutlu ettiğini anlattı. Eren, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız aradı ve tebrik etti. Maçlarımızı takip ettiğini söyledi. Kayseri için gurur olduğunu belirtti ve şahsım adına herkesi kutladı. Ayda bir İstanbul takımının şehre geleceğini söyledi. Bunun şehre önemli katkısı olacağını ifade etti. Tebrik etti ve sevinçlerini paylaştı. Enerji bakanımız aradı. Çok sayıda insanımız aradı tebrik etti.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER