ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:39

Kareteciler Avrupa üçüncüsü oldu

Kareteciler Avrupa üçüncüsü oldu


 Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası'nda yüksek performans sergileyen Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karate Takımı, takım halinde üçüncü olarak Bursa'ya bronz madalya getirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Bu yıl 8-10 Haziran tarihleri arasında 11’incisi yapılan Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası Montenegro’nun Herceg novi şehrinde yapıldı. Mayıs ayında Edirne’de düzenlenen Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası’nda birinci olarak Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, 30 ülkeden 600 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası’nda yüksek performansını devam ettirerek takım halinde bronz madalya almayı başardı.

Büyükşehirli karateciler birinci turu geçtikten sonra ikinci turda Bosna takımını yenerken, şampiyonanın tek yenilgisini ise sayı averajıyla birinci olan Hırvatistan’ın Zagreb takımından aldı. Üçüncülük karşılaşmalarında Sırp ekibini ve röpesaj finalinde İtalyan takımını açık ara yenen Büyükşehir ekibi Avrupa Kulüpler Şampiyonası’nın en çok takdir toplayan takımı oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Karate Baş Antrenörü Mehmet Akif Gürbüz, 3 yıldır Türkiye şampiyonu olan takımın başarılarını bu yıl Avrupa’ya taşımanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER