ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 12:35

Karate Milli Takımı Başbakan’a çıkıyor


Paris’teki Dünya Şampiyonası’nda altı madalya kazanarak tarihi bir başarı yakalayan Karate Milli Takımı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilecek. Görüşmenin ilginç yanı dünya şampiyonu Enes Erkan’ın da Başbakan Erdoğan gibi Rize Güneysu’lu olması.

Dünya Şampiyonası’nda bir altın, iki gümüş ve üç bronz madalya kazanarak büyük başarı elde eden Karate Milli Takımı, madalya ve kupaları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a götürecek. Başbakan Erdoğan, Milli Takım heyetini grup toplantısından önce kabul edecek. Bu arada Erdoğan kendisi gibi Rize Güneysu’lu olan dünya şampiyonu Enes Erkan’ı telefonla arayarak tebrik etti.

Karate Milli Takım kafilesi saat 22.45 civarında İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na indikten sonra Ankara’ya geçecek.

BAŞBAKAN’IN İLGİSİ GURUR VERDİ

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgisinin kendilerini gururlandırdığını söyledi.

Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemden itibaren karateye büyük destek verdiğini vurgulayan Delihasan “Hem belediye başkanlığı, hem de başbakanlık döneminde bize verdiği desteğe teşekkür ediyoruz. Onun yakın ilgisi bizlere daha büyük başarılar elde etmek için motivasyon sağlıyor.” diye konuştu.

Başkan Delihasan, kabulde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a siyah kuşak takdim edeceklerini söyledi.

KAZANMA KÜLTÜRÜMÜZ OLUŞTU

Paris’teki dünya şampiyonasının Türkiye açısından başarılı geçtiğini ifade eden Esat Delihasan, hakemlere rağmen kazanılan altı madalyanın başarı olduğunu söyledi.

Hatalarından ders alacaklarını da belirten Başkan Delihasan, “Karatede artık bir kazanma kültürümüz oluştu. 116 ülkenin katıldığı bir turnuvada sadece bir sporcumuz ilk turda maç kaybetti. Hem erkekler hem de bayanlarda takım halinde kürsüde yer almamız da önemli bir başarı. Hatalarımızdan ders alarak bundan sonraki şampiyonalarda daha başarılı olmanın yollarını arayacağız.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER