ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 23:22

Karaman'dan Drogba, Alex ve Kocaman yorumu

Karamandan Drogba, Alex ve Kocaman yorumu

Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Beşiktaş'ı 3-0 mağlup ettikleri maçın ardından konuştu.


Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ligde Beşiktaş'ı 3-0 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, "90 dakika sonunda hak ettiğimiz skoru aldık." dedi

Maç sonrası bir değerlendirme yapan Karaman, şunları dile getirdi: "Öncelikle futbolcu arkadaşlarımı, taraftarlarımızı tebrik ediyorum. 90 dakika sonunda hak ettiğimiz skoru aldık. Aslında bu skoru geçen haftada alabilirdik. Oyunun belirli bölümlerinde çok iyi oyun vardı ama eksik olan goldü. Maçın ikinci dakikasında 2. kornerimizi atıyorduk. Bu kazanma hırsımızı, maç içindeki oyun anlayışı, oyun disiplini, birlikte kazanmanın en büyük göstergesi. Aslında çok şey var. Ama bunu hafta içi basın toplantısı yapıp değişik konularda mesaj vereceğim. Bursaspor bugün sadece sahada mücadele eden A takımı değil, bunun dışında Türkiye'de Avrupa'da başarılar alıp geleceğin yıldızlarını çıkartacak bir kapasiteye sahip. Bunun içinde çalışmak gerekiyor. A Takımın dışında kalanlara ayrı bir antrenman uyguluyoruz. Kasımpaşa maçını kaybettikten sonra bu takım Avrupa'ya gidecek dedim. Ama bizim yerel medyamızın farklı yazılarını gördüm. Oyuncularıma Kasımpaşa maçında nasıl oynadıysanız bu maçta da öyle oynayın dedik, oyuncularımızda öyle oynadı."

DDROGBA GÖNDERMESİ

Karaman, "2 kere 2, 4 eder ama biz bazen 5 yaptırmaya çalışıyoruz. İnsanlar sizden kısa sürede büyük şeyler bekliyor. Biraz sabırlı olmak gerek. Bursaspor'un altyapısı yıldız kaynıyor, genç takımlarımız şampiyonluklar kazanıyor, biz hala 35 yaşında emekli adamları getirip onları taraftar gazıyla oynatmaya çalışıyoruz'' sözleriyle Drogba göndermesinde bulunurken Aykut Kocaman ve Alex örneği de verdi. Fenerbahçe bu sonuçları almasa herkes 'Alex' diyecekti ifadelerini kullanan deneyimli çalıştırıcı, "Aykut Hoca'nın kafasında bir şablon var. İnsanların biraz sabretmesi gerekiyor."  şeklinde konuştu.

"FATİH HOCA ÖZELEŞTİRİ YAPIYORDUR"
Fatih Terim'in hakeme tepki göstermesi konusunda hakemler ile teknik adamların diyalogunun nasıl olması gerektiğinin sorulması üzerine Karaman, şunları ifade etti: "Benim şahsi kanaatim orada iyi niyet önemli. Orta hakem, 4. hakem önemli. Ben bütün hakemlere iyi niyet içinde onlara inanarak devam etmeye çalışıyorum. Fakat hiçbir teknik adamın gücü arkasına alarak, Fatih Hoca Türkiye'nin önemli teknik adamı. Mutlaka o da olaylardan sonra doğru yada yanlış bir özeleştiri yapıyordur. Biz burada doğru yada yanlış yaptı eleştirileri yapmamızı doğru bulmuyorum."

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER