ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:54

Karaman: "Kesinlikle bir golcü alacağız"

Karaman: "Kesinlikle bir golcü alacağız"


Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Taiwo, Civelli ve kaleci Frey transferlerinin ardından bir de golcü oyuncu alacaklarını söyledi. Karaman, İbrahim Öztürk ile Sebastian Pinto arasındaki gerginliğin de büyütülmemesini istedi.

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’da sürdüren Bursaspor'da teknik direktör Hikmet Karaman’ın yerel bir kanalda yer alan açıklamalarında tecrübeli teknik adam İbrahim Öztürk ile Pinto arasındaki tartışmaya değindi. Olayın büyütülmemesini isteyen Karaman, ikili mücadelelerde sertlik olabileceğini, bunların normal olduğunu ifade etti. Karaman, şöyle konuştu:

"Pinto milli takımda olduğu için aramıza 1 Temmuz’da katıldı. Geçen hafta bir görüşme yaptık kendisiyle. Bir şey mi duydu bilmiyorum ama 'Bana karşı düşüncen nedir?' diye sordu. Ben de kendisinde potansiyel olduğunu ancak fiziksel olarak iyi bulmadığımı söyledim. Takıma santrfor alacağız dedim. Bana 'Fark etmez, ben rekabete hazırım. Önemli olan benim için ne düşündüğünüz' dedi. Gayet güzel bir şekilde konuştuk. Bugünkü idmanda bilerek müdahale etmedim. Dışarıdan seyredeceksin kararını vereceksin. Bunlar futbolda var. Pireyi deve yapmayalım ancak gerçeklerle yüz yüze gelelim. Kulüp menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğiz."

"BU İSİMLERİ TARTIŞMAK OLMAZ"

Yeni transferler Civelli ve Frey'in çok iyi oyuncular olduğunu vurgulayan Karaman, "Bunlar isim futbolcular. Tıpkı Taye Taiwo gibi. Önemli olan bu futbolcularımızı en kısa zamanda takıma monte etmek ve takımın bir parçası yapmak." diyerek, şunları söyledi:

"İnanıyorum ki en kısa zamanda bu süreci aşacaklardır. Bu isimleri tartışmak olmaz. Mesela Taiwo geldiğinde eksikti. Yavaş yavaş toparlanıyor. Takıma alışıyor. Civelli'yi de Frey'i de iyi gördüm. Civelli hem hücumda hem defansta iyi bir isim. Pozitif bir oyun anlayışı var. Topu da oyuna iyi sokuyor. Frey’in de zaten nasıl bir kaleci olduğunu anlatmaya fazla gerek yok."

"KESİNLİKLE BİR GOLCÜ ALACAĞIZ"

Takıma mutlaka bir golcü takviyesi yapacaklarını belirten Karaman, "Kesinlikle ama kesinlikle bir golcü olacağız. İsimler üzerinde durmuyorum. Bunları basın önünde de açıklamam. Yönetim kurulumuz çalışıyor. Ciddi adımlar atıyorlar. Kısa zamanda bir müjdeli haber daha alırız diye bekliyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER