ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 22:41

Karaman: 90 dakika sonunda hak ettiğimizi aldık


Bursaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, ligde Beşiktaş'ı 3-0 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, "90 dakika sonunda hak ettiğimiz skoru aldık." dedi.

Maç sonrası bir değerlendirme yapan Karaman, şunları dile getirdi: "Öncelikle futbolcu arkadaşlarımı, taraftarlarımızı tebrik ediyorum. 90 dakika sonunda hak ettiğimiz skoru aldık. Aslında bu skoru geçen haftada alabilirdik. Oyunun belirli bölümlerinde çok iyi oyun vardı ama eksik olan goldü. Maçın ikinci dakikasında 2. kornerimizi atıyorduk. Bu kazanma hırsımızı, maç içindeki oyun anlayışı, oyun disiplini, birlikte kazanmanın en büyük göstergesi. Aslında çok şey var. Ama bunu hafta içi basın toplantısı yapıp değişik konularda mesaj vereceğim. Bursaspor bugün sadece sahada mücadele eden A takımı değil, bunun dışında Türkiye'de Avrupa'da başarılar alıp geleceğin yıldızlarını çıkartacak bir kapasiteye sahip. Bunun içinde çalışmak gerekiyor. A Takımın dışında kalanlara ayrı bir antrenman uyguluyoruz. Kasımpaşa maçını kaybettikten sonra bu takım Avrupa'ya gidecek dedim. Ama bizim yerel medyamızın farklı yazılarını gördüm. Oyuncularıma Kasımpaşa maçında nasıl oynadıysanız bu maçta da öyle oynayın dedik, oyuncularımızda öyle oynadı."

"FATİH HOCA ÖZELEŞTİRİ YAPIYORDUR"

Fatih Terim'in hakeme tepki göstermesi konusunda hakemler ile teknik adamların diyalogunun nasıl olması gerektiğinin sorulması üzerine Karaman, şunları ifade etti: "Benim şahsi kanaatim orada iyi niyet önemli. Orta hakem, 4. hakem önemli. Ben bütün hakemlere iyi niyet içinde onlara inanarak devam etmeye çalışıyorum. Fakat hiçbir teknik adamın gücü arkasına alarak, Fatih Hoca Türkiye'nin önemli teknik adamı. Mutlaka o da olaylardan sonra doğru yada yanlış bir özeleştiri yapıyordur. Biz burada doğru yada yanlış yaptı eleştirileri yapmamızı doğru bulmuyorum."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER