ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 15:24

Karakol yapmak için el koyuyorlar...


Kınalıada Spor Kulübü ile kulüp tarafından Milli Emlak arsası üzerine yapılan 3 katlı Kınalıada Spor Kulübü binası karakol kullanımına tahsis edildiğinden tartışma çıktı.

Kınalıada'daki deprem hasarlı karakolun yıkılması ve yeniden yapılması gündeme gelince Milli Emlak "orası bizim arazimiz, gidin el koyun" diyerek Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tahsis yazısı gönderdi. Kınalıada Spor Kulübü yürütmeyi durdurmak için idari mahkemeye basvurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan Kınalıada Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve TSYD eski başkanı Onur Belge, "Buna rağmen Adalar Kaymakamı baskı ile kulüp başkanı Osman Özden'e tahliye yazısı zorla imza ettirdi. Defalarca Kınalıada karakoluna çağırılan Başkan Osman Özden baskılara dayanamayarak imzayı atmak zorunda kaldı." dedi.

Onur Belge, "Kulübümüzün binası merhum Recep Koç'un Adalar Belediye Başkanı olduğu sıralarda, yaklaşık 20 yıl önce, kulüp ile belediye arasında yapılan işbirliği ile Kınalıada gençlerine kazandırılmıştı. Dönemin kulüp başkanı olarak ben büyük bir çalışma başlattım. Onun zamanında sayın Recep Koç'un destekleriyle ve tümüyle kulübün masraflarını yaptığı üç katlı bina olmasına karşın bu hiç göz önüne alınmadı. Bir amatör kulübün dişiyle tırnaklarıyla, binbir güçlükle yaptırdığı kulüp binasına bu şekilde el konması ada gençliğini çok üzdü ve gençler 'yeniden kahveye mi gidelim isteniyor. Bu zorbalıktır.' diye tepki gösteriyorlar. Bu saçmalığın biran önce durdurulması gerek." diye konuştu.

Kulüp binası olmadan önce Kınalıada Rum Kilisesi'nin yanında çöp arabalarının garajı gibi kullanılan bir çardak olan yerin Koç-Belge işbirliği ile temizlenerek bugünkü haline geldiğini belirten Onur Belge, şunları söyledi:

"İbadethanenin yanında çöplük olmaz diyerek kolları sıvayan adalılar kendilerine yakışır bir kulüp binası yapmışlardı. Ancak Milli Emlak karakol yapmak için bir dolu yer varken Kınalıada Spor Kulübü'ne el konulması yazısı kararı verilince herkes şaştı kaldı.

Böyle durumlara inanıyoruz ki, Türkiye'nin her yerinde rastlanıyor ve sonra da gençlik spor yapmıyor deniyor. Böyle bir zihniyet ile nasıl spor yapılabilir. Oysa karakolların spor kulübü yapılması beklenirken spor kulüpleri karakol yapılırsa toplumsal sorunlar nasıl çözülür. Durumu kamuoyunun ve yetkililerin saygı ile değerlendirmesine bırakıyoruz."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER