ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2013 Pazartesi 09:43

Karadeniz: Galatasaray-Beşiktaş derbi sonrası zarara uğradık

Karadeniz: Galatasaray-Beşiktaş derbi sonrası zarara uğradık

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, Süper Lig'de Galatasaray derbisindeki olaylar sonrası maddi ve manevi önemli zarara uğradıklarını söyledi. Karadeniz, şöyle konuştu:


Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, Süper Lig'de Galatasaray derbisindeki olaylar sonrası maddi ve manevi önemli zarara uğradıklarını söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün Ceylan Inter Continental Otel'de gerçekleştirilen olağan divan kurulu toplantısında konuşan Yalçın Karadeniz, futbol takımının 2013-2014 sezonuna yeni teknik heyet ve kısmen yenilenen oyuncu kadrosuyla iyi başlangıç yaptığını belirterek, "Üst üste almış olduğumuz 4 galibiyetin hepimizi ümide sevk ettiği günlerde; nereden geldiği çözülemeyen rüzgarın ve Galatasaray maçındaki saha ihlallerinin neticesinde aldığımız cezalar, puan kaybetmenin ötesinde maddi ve manevi önemli zararlara sebep olmuştur" dedi.

Takımın son 5 yıldaki saha ihlalleri nedeniyle büyük zararlara uğradığını vurgulayan Karadeniz, şöyle konuştu:

"Almış olduğumuz cezalar, bir futbol sezonunda profesyonel şubeye ayırdığımız paraya denk gelir. Türkiye Futbol Federasyonu'nun buna rağmen acımasızca vermiş olduğu cezaları da ilave ederseniz, uğradığımız haksızlık ve maddi zararların hesabını siz yapın. Federasyonun vermiş olduğu kararlara karşı savunmamızı biraz daha ciddi ve kuvvetli yapmalıyız. Hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum."

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Karadeniz, toplantıda, üyelerin yeni stadın yapımı konusundaki kaygılarını paylaştı.

Beşiktaş Kulübü Olağan Divan Kurulu Toplantısı'na üyeler yoğun ilgi gösterirken, Karadeniz, konuşmasının ardındanBeşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile birlikte, kulüp üyeliğinde 60. yılını dolduranlara plaketlerini verdi.

Kulübün net borcu 476 milyon 822 bin 728 lira

Toplantıda, Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel de borçlarla ilgili bilgi verdi.

Tuncel, derneğin borcunun 30.06.2013 tarihi itibarıyla 251 milyon 34 bin 873 lira, BJK Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 31.08.2013 itibarıyla 293 milyon 425 bin 119 lira ve toplam borcun 544 milyon 459 bin 992 lira olduğunu belirterek, alacakların düşmesiyle beraber net borcun 476 milyon 822 bin 728 lira olduğunu dile getirdi.

Başkan Orman katılmadı

Divan Kurulu Toplantısı'na Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman katılmadı.

Toplantıda kulüp yönetim kurulu adına ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, genel sekreter Metin Albayrak, yöneticiler Ahmet Ürkmezgil, Yalçın Kaya Yılmaz, Melih Sami Esen ve Berkan Gocay yer aldı.

Ahmet Nur Çebi

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ise konuşmasında "Eğer Beşiktaş'tan alacağını bahşedecekse (Yıldırım Demirören) bahşetsin, bahşetmeyecekse de biz borcumuzu, hesabımızı bilelim" dedi.

Çebi, "Biz helalleşmesi arzusu, isteği üzerine bu kapıyı açık bıraktık ama oyalandığımızı görüyoruz" ifadesini kullandı.

Ronaldinho'nun transferi konusu

Transferi gündemde olan Brezilyalı ünlü futbolcu Ronaldinho konusuna da değinen Çebi, "Transferde savurgan bir politika izlemiyoruz. Bu konuda çok hassas davranıyoruz ancak yeni bir modelle Ronaldinho'nun sponsorlar tarafından finanse edilmesi yoluyla bu işi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ronaldinho gibi futbolcular gerek ahlaki, gerekse teknik anlamda genç oyuncularımıza pozitif etki yapacaklardır. Buna da inanıyorum" şeklinde konuştu.

Metin Albayrak

Kulüp yönetim kurulu adına açıklamalarda bulunan genel sekreter Metin Albayrak da "Seyircisiz maçlara ilişkin olarak, "Bundan sonra çok ciddi ve hassas davranacağız. Dört maç ceza aldık. Son 8 yılda 24 maç sahamız kapatılmış. Böyle taraftarlık olmaz" dedi.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER