ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 19:16

Karabükspor'da seferberlik ilan edildi!

Karabüksporda seferberlik ilan edildi!


Nevzat Şahin, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında gelinen noktada seferberlik ilan ettiklerini açıkladı. Birlik beraberlik zamanı olduğunu söyleyen Nevzat Şahin, "Sıkıntı varmış gibi gözüküyor ama herhangi bir sıkıntı yok. Bu sene lig çetin geçiyor ve bu sezon sonuna kadar böyle devam edecek.

Önümüzde 10 tane maç ve alınması gereken 30 puan var. Takımımızın tek sıkıntısı sahasında taraftarlarına galibiyet yaşatamıyor olması. Kadromuz gelmiş geçmiş kadroların en iyilerinden bir tanesi. Benim bu kadroya inancım devam ediyor. Şu anda birlik beraberlik zamanı. Moral motivasyon çok önemli. İyi oynamayabilirsiniz ama formanın hakkını vereceksiniz. Ben mücadele edemem deme şansınız yok. O yüzden bu hafta sahamızda oynayacağımız Eskişehirspor ile taraftarlarımıza galibiyeti yaşatacağız diye düşünüyorum" dedi.

Şahin hiçbir zaman hakemlerden şikayetçi olmadıklarını ifade ederek, "Fenerbahçe dahil bütün takımlar hakemden şikayetçi. Biz hiçbir zaman hakemlerden şikayetçi olmadık. En azından dile getirmedik. Hakemlerimiz formda olabilir ya da olmayabilir, şanssızlıklar yaşayabilirler. Bu kulüp bu mazeretin arkasına sığınmadı. Hataları dillendirmekten ziyade o maçta bütün benliğinizle gücünüzü ortaya koyup tabiri caizse hakemi de yeneceksiniz. Çünkü Karabük'ün Karabük'ten başka bir dostu yok. Buna inanıyorum. Karabükspor, Karabük'ün olmazsa olmazlarından bir tanesi. Bu takımın ligde geriye düşmesi hiçbir kimseye menfaat sağlamaz. Batı Karadeniz'de bizim gibi bu güzelliği yaşayan hiçbir şehir yok. Onun için kıymet bilmek lazım" diye konuştu.

"MADDİ DEĞİL, MANEVİ DESTEK İSTİYORUZ"

Futbolculara inançlarının sonsuz olduğunu söyleyen Şahin, "Bir tek onların demoralize olma sıkıntılar var. Toplantılarla onu aşmaya çalışıyoruz. Herkeste bu takım düştü düşecek diye karamsarlık var. Bu zannediyorum çıkıştan aşağıya doğru düştüğümüz içindir herhalde. Sinerjimizi, coşkumuzu kaybetmeyeceğiz. Hocamızla da görüştük. Biz bu coşkuyu sahaya yansıttığımızda başarırız diye düşünüyorum. Şehir takımına sahip çıkmalı, gün bugün. Maddi destek istemiyoruz. İstesek de zaten bir şey gelmiyor. Hiç olmazsa manevi destek istiyoruz. Arkamızda olun hiç olmazsa. Bunu bari yapın. Biz demoralize olursak bizi dışarıda paramparça ederler. Biz kulağımızı tıkayacağız ve işimize bakacağız. Doğruları yapmaya çalışacağız. Yapabiliyorsak ne mutlu bize yapamıyorsak da, inancımızı yitirmişsek de hiç de önemli değil, bırakır gideriz. Ama şu anda birlik beraberlik zamanı. Çünkü kaybedilmiş hiçbir şey yok. Eskişehirspor maçı çok önemli. Ama 3 neticeli bir maç bu. Galip gelemeyebilirsiniz de. Ama inancı hiçbir zaman kaybetmemek lazım" dedi.

"SEFERBERLİK İLAN ETTİK"

Şahin seferberlik ilan ettiklerini açıklayarak, şöyle konuştu:

"Biz dün milat ilan ettik, seferberlik ilan ettik. 10 tane maç var, 2,5 ay kulübe destek verin, sahip çıkın. Yandık bittik kül olduk demekle savaşlar kazanılmıyor. Mücadele etmek zorundayız. Biz kim ne derse desin sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Ama o sahada kalırız, ölürüz. Geçmişte de yaşadık. Ama zaferle ayrılırız. Bizim için önemli olan bu kulübün geleceğidir. Biz yönetim, takım olarak buna inandık. Futbolcularımızı cesaretlendirmemiz lazım. Onlarda bu güç ve kuvvet var. Hiçbir kimse bu futbolcularda bu güç yok diyemez. Kim bu şehirde yaşıyorsa bu seferberliğe katılsın. Bu coşkuyu hep beraber yaşayalım. Bundan sonra da kötü günleri yaşamayalım, yaşatmayalım. Daha 3 hafta öncesine kadar taraftarımız Avrupa diye bağırıyordu. Geldiğimiz noktada ya ne olacağız, yandık, bittik küme düşeceğiz diyorlar. Hayır ben 3 hafta kazanayım yine yukarıdayım. Yine hedef koyacağız"

"12 PUANA İHTİYACIMIZ VAR"

4 maçı kazanmaları durumunda rahat olacaklarını belirten Şahin, "Önümüzde 10 maç ve alınması gereken 30 puan var. Biz şu anda 10 maçı kazandığımızda bütün lig boyunca aldığımız puandan fazla puan alıyoruz. O gücümüz var. Yeter ki bu şehir bu kulübe destek versin, sahip çıksın. Bizim 10 maç içerisinde 3 maç bilemediniz 4 maça ihtiyacımız var. Bu maçları kazandığımız takdirde bu takım rahat. Ben 45 puan hedef koydum takımıma. Bu seneki barajın 38'lerde olacağını tahmin ediyorum. Bunun üzeri rahatlatır diye düşünüyorum. Onun için bizim 4 tane maça yani 12 puana ihtiyacımız var" diye konuştu.

"REHAVET OLUŞTU"

Şahin üst üste kazandıkları maçların ardından rehavet oluştuğunu söyleyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İç saha maçlarında niye bu sıkıntıyı yaşıyoruz? diye hocamızla birlikte hep irdeliyoruz. Galiba biraz rahatladık biz herhalde. Mesut Bakkal hocamız geldikten sonra üst üste maçlar kazanarak ligin ilk yarısını 8'inci bitirdik. Herhalde biz de ve takım da biraz rehavet oluştu. Fikstüre değil, puana bakmak diye düşünüyordum. O rahatlık oluştu. Nasıl olsa seyircimizin önünde kazanırız diye düşündük. Sahamızda kaybettiğimiz Kasımpaşa ve Bursaspor iyi takımlar ama Akhisar Belediyespor ve Elazığspor maçlarına üzülüyorum. Nasıl olsa kazanırız rehavetiyle çıktığınız zaman olmuyor. Adamlar ateşe düşmüşler. Geçen sene biz bunları yaşadık. İstim üzerindeler ve var gücüyle saldırıyorlar. Artık bu trend yukarı dönecek. İnşallah bu Eskişehirspor maçıyla başlar. Galip gelmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İnşallah bu bizim çıkış maçımız olur" dedi.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER