ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 14:40

Karabük Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dünya 3.sü

Karabük Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dünya 3.sü


Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Araştırma Görevlisi Yılmaz Yüksel 19. Sabaki Challenge Spirit Full Contact Karate Dünya Şampiyonası’nda 75 kiloda dünya üçüncüsü oldu.

28 Mart - 1 Nisan 2013 tarihlerinde Danimarka'nın Viborg şehrinde yapılan, şampiyonada 75 kiloda dünya üçüncüsü olan Araştırma Görevlisi Yılmaz Yüksel, 65 kiloda dünya ikincisi olan Şuayip Dağcı ve antrenörleri Ramazan Sevinç Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı kupaları ile birlikte makamında ziyaret ettiler.

Dünya şampiyonlarını tebrik eden Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise yaptığı açıklamada, "Değerli hocamız hem üniversitemizi hem ilimizi en iyi şekilde temsil ederek elde etmiş olduğu başarı ile de göğsümüzü kabarttı. Aynı zamanda da başarısı ve azmi ile kendi öğrencilerine de çok güzel bir örnek teşkil etmiş oldu." diyerek şunları söyledi:

"Karabük Üniversitesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanındayız. Kaliteli bir eğitimin sporla daha da pekiştiği düşüncesindeyiz. Elde dilen bu güzel başarılarla Karabük Üniversitesi'nin başarısı her geçen gün daha da yükselmektedir. Ben tekrardan sporcularımızı ve değerli antrenörleri Ramazan Bey’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER