ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 16:35

Kar: Transfer şart ama para yok


 PTT 1. Lig takımlarından Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında takımın acil olarak transfere ihtiyacı olduğunu söyledi. Kar, futbolcu transferinin şart olmasıyla birlikte kulüpte para bulunmadığını kaydetti. Kar, “Bu nedenle ilk transferimiz futbolcu değil para olmalıdır.'' dedi.

Samsunspor'un parasal anlamda zor durumda bulunduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Emin Kar, "Puan tablosuna baktığımızda, futbolcu transferinin şart olduğu ortada. İlk transferimiz bir futbolcu değil, para transferi olmalıdır. Herkes diyor ki şunu alalım, bunu alalım, doğrudur alalım ama alacak para nerede. O sebeple öncelikle para meselesini çözmemiz gerekiyor.’' açıklamasını yaptı.

Daha iyi şeyler yapabileceklerine inanan ve yönetime talip olmayı düşünenlerin, transfer dönemi olan 5 Ocak 2013 tarihine kadar liste ve projelerini hazırlayıp aday olmalarını isteyen Başkan Kar, “Samsunspor sahipsiz kalmasın diye çıktığımız bu yolda, eğer Samsunspor'a sahip çıkacak gerçek ve ehil birileri varsa ben ve arkadaşlarım zaten Samsunsporluğumuzun gereğini bir an bile düşünmeden yaparız. Yani kongre öncesinde tüm evrakları ve kulüp yönetimini yeni yönetime devredebiliriz. Ancak, takımın acilen transfer yapması gerektiği için yönetime talip olacak kişilerin 5 Ocak tarihine kadar çıkmasını istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Başkan Kar, Samsunspor'un gelirlerinde temlikleri bulunan Metro Holding'in sahibi Galip Öztürk ve eski Başkan Kazım Yılmaz ile görüştüğünü, her iki ismin de alacaklarını erteleyeceklerini açıkladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER