ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2013 Çarşamba 13:19

Kafkas'tan oyunculara gözdağı!

Kafkastan oyunculara gözdağı!

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas devre arasında 2'si yabancı 4 futbolcu transfer edeceklerini açıkladı.


 

Kardemir Karabükspor hafta sonunda sahasında ağırlayacağı Medical Park Antalyaspor maçının hazırlıklarını tesislerinde sürdürüyor. Teknik Direktör Tolunay Kafkas gözetiminde yapılan antrenmanda hafif sakatlığı bulunan Pedersen takımdan ayrı düz koşu yaparken, diğer oyuncular 5'e 2 top kapma çalışması yaptı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Tolunay Kafkas, Galatasaray maçında hakem hatalarıyla ilgili bir şey söylemek istemediğini ifade ederek, "Çünkü fayda getirmiyor, çok ses getirmiyor. Bizim baktığımız açıdan başkalarının da bakması lazım. Biz kimseyi kötülemek, yerden yere vurmak anlamında değil, daha iyi olsun diye bazı şeyleri söylüyoruz. Her takım için aynı şeyleri söylüyoruz. Yapacak bir şey yok" dedi.

Kafkas oyuncularının kaçan goller nedeniyle üzüntü duyup duymadığının sorulması üzerine şöyle konuştu:

"Duyuyordur mutlaka. Sezon başından bu yana çok bariz net gol pozisyonlarını değerlendiremiyoruz. Bunun sonucunda da ufak tefek hatalar yapıp kalemizde gol görüyoruz. Bunların faturası da ağır oluyor. Daha ligin başı ama ilerleyen haftalarda faturası ağır olan şeylerle karşılaşmak istemiyoruz. Daha çok stresi yüksek maçlar oynayabiliriz. Onun için elimize gelen fırsatları değerlendirmek lazım. Buna özgü çalışmalar yaptırıyoruz. Gol kaçıran oyunculara gol vuruşu becerisini geliştirmek için antrenmalar yaptırıyoruz. Savunma oyuncularına birebir mücadelelerde daha çok başarılı nasıl olunurun antrenmalarını yaptırıyoruz. Bireysel ve grup antrenmanlarına daha çok önem veriyoruz. Ben antrenör olarak üzerime düşeni fazlasıyla yapma gayreti içersinde oluyorum"

Antalyaspor'la kendi sahalarında zorlu bir maç oynayacaklarını belirten Kafkas, "Oynadığımız oyunun karşılığını alamadığımız 2 tane maç oynadık. Maçlarda kırmızı kart görerek eksik kalıyoruz. Bu bizim için bir handikap. Antalyaspor maçında taraftar desteğine çok ihtiyacımız var. Bizi 90 dakika boyunca desteklemelerini istiyoruz. Bu maçtan galip ayrılıp önümüzdeki maçlara daha iyi bakmak istiyoruz" diye konuştu.

Antalyaspor maçında bir rotasyona gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine Kafkas, şöyle konuştu:

"Çok rotasyon yapacak alternatifimiz yok. Oynayacak oyuncular belli. O oyuncularla devam edeceğiz. Devre arasında 3 yada 4 oyuncuyu transfer yapacağız. Bunların 2'si yabancı 2'si de yerli olacak. Takımda 20 tane oyuncu var. Biz bu oyuncuların hepsini buraya oynamak için aldık. Görevini yapan oyuncular burada görevine devam edecek, görevini yapmayan oyuncularla da yollarımızı ayıracağız. Bu 20 kişilik kadroyu bu insanlara boşuna vermiyoruz. Oynayan oyuncular çakıl taşı almıyorlar, para alıyorlar. O yüzden de görevlerini yerine getirecekler"

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER