ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2013 Salı 20:57

Kaf-Kaf, Banvit'i yedi bitirdi

Kaf-Kaf, Banviti yedi bitirdi

Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası A Grubu maçında Pınar Karşıyaka, Banvit'i farklı mağlup etti.


Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası A grubunda Pınar Karşıyaka, Banvit'i 80-62 yendi.

Birinci periyot Pınar Karşıyaka'nın hızlı hücumuyla başladı. Kısa sürede Banvit savunmasını etkisiz hale getiren Pınar Karşıyaka oyuncuları, oyunun hakimiyetini ele geçirdi. Dixon'un 3'lük sayılarıyla ilk 5 dakikada rakibine 20 sayı fark atan Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 30-10 önde bitirdi.

İkinci periyotta hücumda hızlı olmayı deneyen Banvit, aradaki farkı indirmek için sayı aradı. Mejia ve Gordon'un basketleriyle sayı kazanan Banvit, Pınar Karşıyaka'nın ardarda attığı basketleri engelleyemedi. Devrenin bitimine yakın hücum yollarında daha da etkili olan Pınar Karşıyaka, farkı büyüterek soyunma odasına 50-26 üstün gitti.

Üçüncü periyoda hızlı başlayan Banvit, sayı atmayı da başardı. Rakibini yıpratarak sayı artırmaya çalışan Banvit, Pınar Karşıyaka savunmasına takıldı. Bu periyodun ilk 5 dakikasında etkili olan Banvit, üstünlüğü yeniden rakibine verdi. Dixon ve Mutlu Demir'in sayılarıyla üçüncü çeyreği İzmir ekibi 71-48 bitirdi.

Dördücü periyodun başında etkili olan Banvit, boyalı alanda sayı aradı. Pınar Karşıyaka'nın baskılarını önleyemeyen Banvit, karşalaşmanın 35.30'ncu dakikasında 21 sayı fark yedi. Karşılaşmayı Pınar Karşıyaka 80-62 kazandı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER